З 18 по 22 вересня у Державному податковому університеті тривав Тиждень академічної доброчесності  — комплекс заходів, спрямованих на популяризацію принципів академічної доброчесності, етичних норм і стандартів в освітньому середовищі.

За п'ять днів було проведено понад 20 заходів для студентів-першокурсників, здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, науково-педагогічних
працівників, гарантів освітніх програм і менеджменту ДПУ.

Учасники освітнього процесу долучилися до низки лекцій, вебінарів, науково-практичних семінарів, пройшли анкетування «Що ви знаєте про академічну доброчесність?» та у форматі флешмобу створили власні трактування і клятву академічної доброчесності. Стали учасниками Міжнародного підвищення кваліфікації на тему: «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PHD) в країнах Європейського Союзу та Україні» (організатори: Інститут Науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародна фундація науковців та освітян) та міжнародного круглого столу «Академічна доброчесність як основа успіху професії юриста».

Також зустрілися зі знаними фахівцями різних сфер:

• з Головою Комісії з журналістської етики, Заслуженим журналістом України, журналістом Громадського Радіо Андрієм Куликовим [https://dpu.edu.ua/novyny/v-dpu-proishla-lektsiia-vidomoho-ukrainskoho-zhurnalista-andriia-kulykova] — у форматі гостьової лекції на тему «Журналістика воєнного часу: виклики, завдання, особливості» (здобувачі вищої освіти першого курсу спеціальності 061 «Журналістика»);
  • з членом робочої групи з розробки проєкту Закону України «Про академічну доброчесність» Євгеном Ніколаєвим [https://dpu.edu.ua/novyny/v-ramkakh-tyzhnia-akademichnoi-dobrochesnosti-vidbuvsia-vebinar-z-avtorom-informatsiinykh-biuleteniv-akademichna-dobrochesnist-infobulletin-yevhenom-nikolaievym] — у форматі вебінару на тему «Проєкт закону України Про академічну доброчесність: чого очікувати учасникам освітнього процесу?» (завідувачі кафедр, науково-педагогічні працівники);
  • з фахівцем у сфері інформаційного права д.ю.н., проф., заступницею головного редактора фахового науково-практичного видання «Ірпінський юридичний часопис», «Соціологія права», «Екологічне право» Наталією Новицькою — у форматі дискусії на тему плагіату та академічної доброчесності (науковий гурток «SCRIPTUM»);
  • з запрошеним експертом Артемом Артюховим (Сумський державний університет) — у форматі онлайн-вебінару на тему «Доброчесність освітнього середовища» (гаранти освітніх програм, науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти);
  • з експертом НАЗЯВО, професором кафедри економіки, підприємництва та менеджменту Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Зінаїдою Смутчак — у форматі онлайн-лекції на тему «Академічна доброчесність та навички якісного академічного письма як важливі компетентності здобувачів вищої освіти» (здобувачі освітньої програми «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»).

Фіналом активної участі у згаданих просвітницьких заходах стало підписання Декларації про академічну доброчесність здобувачами вищої освіти, науково-педагогічними працівниками та адміністрацією Державного податкового університету.

Переконані, Тиждень академічної доброчесності з його насиченою програмою сприятиме формуванню доброчесного академічного середовища та розумінню всіма учасниками освітнього процесу важливості дотримання принципів академічної чесності.