20 травня в Державному податковому університеті відбулося фінальне засідання членів журі відкритого архітектурного конкурсу на краще проєктне рішення нового головного корпусу університету, пошкодженого під час окупації міста у 2022 році.

Це безпрецедентний конкурс для українських вишів. Вперше архітектурне рішення для відбудови університетського корпусу визначалося в рамках міжнародного відкритого змагання, участь у якому взяли архітектори з усього світу!

Засідання проходило в змішаному форматі: частина учасників була присутня в Ірпені, інші долучилися онлайн. Члени журі обирали найкращий проєкт серед 49 конкурсних робіт, поданих архітекторами з 18 країн світу. Усього на участь у конкурсі зареєструвалися 497 заявників із 86 країн.

До складу журі увійшли світові фахівці з визнаним професійним досвідом у сфері архітектури:

  • Каспер Хайберг Франдсен — директор з дизайну в бюро Schmidt Hammer Lassen Architects (Данія);
  • Венді Хілліс — архітекторка кампусу Університету Каліфорнії в Берклі (США);
  • Девід Ленокс — головний архітектор Стенфордського університету (США);
  • Стів Визенталь — головний архітектор Studio Gang, керівник офісу компанії в Сан-Франциско, спеціалізується на кампусній архітектурі (США);
  • Шимон Войцеховський — президент і архітектор-партнер APA Wojciechowski Architects (Польща);
  • Антоніна Капля — архітекторка, співзасновниця TSEH Architectural Group (Україна);
  • Іван Кіпіш — головний архітектор міста Ірпінь до квітня 2025 року (Україна);
  • Віталій Мельник — віцепрезидент девелоперської компанії UDP (Україна);
  • Олександр Кава — заступник міністра фінансів України (Україна);

«Конкурс, який ми провели, — більше, ніж просто архітектурна подія. Це акт довіри до майбутнього, сигнал світові, що ми не лише відновлюємо зруйноване, а й перетворюємо важку втрату на точку росту. Для університетської команди цей проєкт — не про стіни. Це — про створення нового інтелектуального середовища, архітектурної ідентичності нового часу: відкритої, інклюзивної, адаптивної до викликів. Це буде сучасний кампус, де навчатимуться й формуватимуться фахівці, які забезпечуватимуть економічну спроможність держави» зазначив Дмитро Серебрянський у своєму виступі.

Обговорення проєктного рішення тривало протягом двох днів і було глибоким та змістовним. Зробити вибір було непросто. Усі подані проєкти демонстрували високий професійний рівень.

Саме тому журі потребувало більше часу, щоб зважити всі нюанси й ухвалити рішення. Кожен архітектурний проєкт мав свою історію, унікальну ідею, виразність та філософію осмислення простору. А члени журі — своє бачення і професійний фокус. Ця різноманітність думок і підходів дозволила всебічно проаналізувати кожну з поданих робіт.

У підсумку було обрано концепцію, яка не лише розкриває найвищий потенціал простору, а й органічно вписується в архітектурний контекст Ірпеня — сучасну, сміливу, з повагою до минулого й із поглядом у майбутнє.

Переможця буде оголошено 28 травня об 11:00 під час офіційної пресконференції в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ».

Варто зазначити, що Державний податковий університет наразі є першим і єдиним університетом в Україні, який провів відкритий міжнародний архітектурний конкурс такого масштабу.

Докладніше — про конкурс  на сайті.