19 лютого відділ профорієнтації, практики та кар'єрного розвитку ДПУ провів пізнавальну зустріч для студентів на тему «Практика, стажування, працевлаштування. Вибір за тобою!»
Даний захід відбувся у рамках тижня професійного розвитку, а спікерами на ньому стали начальниця відділу добору, оцінки та розвитку персоналу Управління по роботі з персоналом Пенсійного фонду України Людмила Ткачук та заступник директора Департаменту з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації ПФУ Віталій Спис.
На зустріч завітало чимало студентів, які проявили інтерес до тем стажування та працевлаштування, адже вони є надзвичайно актуальними для молоді. Кожен учасник події мав змогу отримати корисну інформацію та поставити запитання експертам.
На початку заходу фахівці розповіли, чим наразі займається Пенсійний фонд України, та коротко окреслили можливості співпраці студентів із ПФУ.
Так, Віталій Спис наголосив на тому, що насьогодні Пенсійний фонд - це набагато більше, ніж пенсії.
«Сьогодні Пенсійний фонд забезпечує левову частку призначень соціальних виплат за різними напрямками. Це і пенсії, і субсидії, і пільги, і багато виплат різним категоріям осіб, оформлення електронних лікарняних. Пенсійний фонд розвивається, працює безперебійно і має перспективи», - зауважив начальник IT-відділу.
Наступна спікерка - Людмила Ткачук - роз'яснила студентам нюанси, які стосуються стажування, практики та працевлаштування у ПФУ.
Зокрема, вона розповіла про стажування саме для молоді, адже існує ще варіант для держслужбовців, який має зовсім інший порядок.
За її словами, основними вимогами до кандидата на стажування є громадянство України, вільне володіння українською мовою, освітньо-кваліфікаційний рівень - не нижче бакалавра та вік - до 35 років.
«Тривалість - до 6-ти місяців (може бути і 1 місяць, і 2 тижні, але потрібно мати зацікавленість у роботі). Під час стажування ми пропонуємо знайомство з системою органів Пенсійного фонду України, менторство і наставництво. Студенти отримують нові навички та знання. Якщо за період стажування ви себе добре проявите, то маєте широкі перспективи для подальшого працевлаштування», - наголосила Ткачук.
Також вона підкреслила, що після завершення стажування студентам надають довідку про його проходження.
У разі зацікавленості у стажуванні студент може заповнити анкету, вказавши у ній напрямок, за яким хоче проходити підготовку, і - що важливо - написати мотиваційний лист.
«Те, що ви в ньому зазначите, відіграє велику роль при відборі студентів для проходження стажування. Ми не можемо прийняти всіх охочих, адже їх може бути багато. Від того, як саме ви подасте інформацію про себе та про свої наміри, залежить, чи отримаєте ви позитивне рішення від нас», - наголосила фахівчиня.
Крім того, вона додала, що також у Пенсійному фонді України можливо пройти практику. Проводять її на підставі укладеного між адміністраціями ПФУ та закладу вищої освіти договору. У межах практики студенти можуть провести по тижню в кожному структурному підрозділі ПФУ, щоб зрозуміти їхню «кухню».
Також експертка розповіла про можливості працевлаштування у фонді. Серед основних вимог - вища освіта за освітнім ступенем не нижче бакалавра та вільний рівень володіння державною мовою.
До уваги студентів: детальніше ознайомитися з інформацією щодо стажування, практики та працевлаштування у ПФУ, а також заповнити анкету для участі у стажуванні можна у 106-му кабінеті корпусу «П» ДПУ.