Здобувачка вищої освіти спеціальності «Журналістика» Оксана Галицька виборола право взяти участь у складі 10 творчих, талановитих студентів українських ЗВО у зимовій школі «Дні України в Люблянському університеті «Культурні, мовні, літературні, мистецькі, історичні, журналістські аспекти російсько-української війни», 19-26 лютого.

Метою цього проєкту є розвиток академічних зв’язків та критичне мислення щодо ситуації в Україні.

На відкритті Зимової школи, 21 лютого, виступили:

• професорка Ксенія Відмар Хорват (виконавча рада, Фонд М. Ленарчича/UDESIN/ Люблянський університет);
  • кандидат економічних наук Олег Головко (засновник та директор Видавничого дому «Гельветика»);
  • Софія Синяєва (авторка, візуальна дизайнерка, школа UDESIN 2024 ((факультет соціальних наук Люблянського університету)).

Того ж дня відбулася пленарна лекція на тему «Поетика війни: досвід сучасної української літератури» від Галини Крук, письменниці, перекладачки, літературознавиці.

Слухачки Зимової школи протягом насиченого цікавими заходами першого дня відвідали низку гостьових лекцій:

“Ukraine – Slovenia: historical and cultural parallels in the context of postcolonial discourse” / "Україна – Словенія: історико-культурні паралелі в контексті постколоніального дискурсу" - професорки кафедри культурології факультету культури і мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки Вікторії Головей;

“Thanatological challenges of current Ukraine” / "Танатологічні виклики сучасної України" – професорки кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Лариса Осадча.

“Dynamics of the linguistic landscape amidst information warfare: translation strategies in the context of cultural identification”/ "Динаміка мовного ландшафту в умовах інформаційної війни: перекладацькі стратегії в контексті культурної ідентифікації" – професорки Юлії Дем'янчук, кафедра іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.

У програмі першого дня була й дискусія «Про Україну з перших вуст» за участі Томаша Менчина (колишнього посла Республіки Словенія в Україні), професора Миті Великоні (Факультет соціальних наук Люблянського університету) та Ервіна Гладніка Мільгарчіча (журналіста видання Dnevnik).

Завершився день ознайомленням із художньою виставкою українських студентів в Академії візуальних мистецтв і дизайну Люблянського університету.

Такими ж насиченими будуть і наступні пленарні дні.

Чекаємо від Оксани Галицької цікавої інформації, нових ідей, розвитку академічних контактів, нових креативних проєктів. Україна стає більш зрозумілою світу, а наше талановите студентство – драйверами змін і розвитку.

Висловлюємо вдячність організаторам конкурсу, зокрема Центру українсько-європейського наукового співробітництва, міжнародним партнерам, завдяки яким ця і багато інших ініціатив, спрямованих на підтримку України, талановитої молоді, стали можливими!