У Державному податковому університеті відбулась гостьова лекція на тему:«Регулювання та оподаткування крипти в Україні та ЄС», яку провели Олександра Нікітіна — експертка з міжнародного оподаткування та Катерина Риженкова — партнерка «Клочков і партнери», керівник податкової практики. До перегляду лекції в онлайн режимі долучились кілька українських університетів.

Досвідчені спікерки цікаво, докладно і зрозуміло розкрили цю доволі актуальну, але складну і маловивчену тему, поділились інформацією про сучасні тенденції та особливості оподаткування криптовалют в Україні і світі.

Було надзвичайно цікаво, драйвово, легко! Власне, саму подію навіть лекцією важко назвати — це була постійна взаємодія з аудиторією, де студентська молодь проявляла високу активність та щиру зацікавленість, намагаючись розібратися в питаннях, пов’язаних з обігом та оподаткуванням криптовалюти.

Олександра Нікітіна доступно, глибоко, об’єктивно на практичних прикладах пояснювала аспекти застосування криптовалюти контрагентами різних статусів, чим зацікавила аудиторію до активного тематичного діалогу. 

Окрім того, Олександра Нікітіна запропонувала студентам чимало цікавих практичних прикладів, під час розв’язання яких звертала увагу на нюанси та відмінності в законодавствах різних країн, особливості щодо питань оподаткування. Молодь захоплено підтримала такий формат лекції і проявила надзвичайну активність та неабияку зацікавленість, а також високий рівень знань в податковій сфері.

Під час лекції студенти дізнавалися, що ж таке криптовалюта і її різновиди, коли з’явився перший біткоїн та чи є законним обіг криптовалюти і якими документами регулюється порядок оподаткування таких операцій в Україні і світі, а ще з’ясовували умови володіння, правила авторизації, ризики та відмінності між «холодним» і «гарячим» гаманцем, дізнавалися про світові платформи з продажу криптовалюти та чим вони небезпечні, як працюють криптообмінники і на які перспективні професії майбутнього, в контексті теми лекції, варто звернути увагу.

У підсумку, лекція-взаємодія стала для студентів не лише корисною, а ще й практично цікавою, наповненою змістовно та зарядженою позитивом.    

Насамкінець, за результатами активності під час події, Олександра Нікітіна відзначила п’ятьох студентів, троє з яких були запрошені для проходження стажування у міжнародній юридичній компанії з перспективою подальшого працевлаштування, а ще двоє отримали можливість безкоштовно відвідати міжнародний воркшоп для знайомства з потенційними роботодавцями.

Дякуємо Олександі Нікітіній та Катерині Риженковій за високий професіоналізм та нестандартний підхід та чекаємо на нові зустрічі!