1-2 липня 2024 року пройшла VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Україна, Болгарія, ЄС: економічні, фінансові, технічні та соціальні тенденції розвитку» в м. Бургас, Болгарія. Цього року в конференції взяли участь 52 учасники з 22 навчальних закладів України, Болгарії, Румунії, Польщі, Грузії та Молдови. Захід проходив у змішаному форматі (офлайн/онлайн). Другий рік поспіль співорганізатор — Державний податковий університет (ДПУ).

Урочисте відкриття конференції здійснили співголови організаційного комітету д.е.н., професор Іван Дімітров, від Університету «Проф. д-р Ассен Златаров» (Болгарія) та д.е.н., професор Надія Давиденко, від Державного податкового університету (Україна).

До вітального слова долучилися к.е.н., доцент, с.н.с, проректор з наукової роботи ДПУ Олександра Смірнова, габілітований доктор економіки, професор, професор кафедри фінансів і банківської справи, Державний університет Молдови Наталія Мокану, доктор філософії з економіки, доцент, доцент кафедри економіки і менеджменту, Ясський університет «Александру Іоан Куза», Румунія Ірина Манулеску та к.е.н., доцент, помічник ректора з міжнародної діяльності Варненського університету менеджменту, Президент ГО «Інститут незалежних експертів», Галина Косовець.

Відкрила пленарне засідання д.е.н., доцент Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій Оксана Згурська із доповіддю на тему: «THE KEY ASPECTS OF FORMATION OF A SET OF NATIONAL FOOD SECURITY INDICATORS».

Гудзь О. Є., д.е.н., професор, Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій (Україна) представила доповідь на тему: «Домінанти удосконалення організаційної культури підприємств в поствоєнний період».

Ще один представник цього ж навчального закладу Н. Євтушенко, д.е.н., професор, Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій (Україна) виступила із доповіддю: «THE ROLE OF WORLD STATES IN RESTORATION ECONOMY OF UKRAINE AFTER THE WAR».

Доктор історичних наук, професор, Рівненський державний гуманітарний університет (Україна) Руслана Шеретюк представила результати наукового дослідження на тему: «Мистецький акціонізм Болгарії крізь оптику російсько-української війни».

Жваві обговорення виникли після виступу Андрія Логвина, доктор філософії з права (Україна) на тему: «Воєнний стан: податкові пільги та податковий облік».

Ярослава Степанівна Ларіна, д.е.н., професор, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана виступила з доповіддю на тему: «ECOLOGICAL MARKETING AND ITS ROLE IN MANAGEMENT OF ENTERPRISES».

Державний податковий університет на заході був представлений у виступах: д.е.н., професора Валентини Мартиненко, доповідь на тему: «COMPREHENSIVE «ASSESSMENT OF UKRAINE’S BUDGETARY SECURITY DURING THE RUSSIAN-UKRAINIAN WAR»; д.е.н., професора Світлани Онишко , доповідь на тему: «Особливості розвитку страхового ринку України в умовах регуляторних змін»; д.е.н., професора Надії Миколаївни Давиденко, доповідь на тему: «THE PROBLEMS AND PROSPECTS FOR THE MARKET CAPITALISATION OF AGRICULTURAL ENTERPRISES»; к.е.н., доцента Аліни Буряк, доповідь на тему: «PROBLEMS OF ASYMMETRIC INFORMATION IN FINANCE»; к.е.н., доцент, с.н.с. Олександри Смірнової, доповідь на тему: «CURRENT TRENDS IN THE FUNCTIONING OF UKRAINIAN BANKING INSTITUTIONS DURING THE WAR».

Представниця Вінницького національного аграрного університету, доктор філософії з економіки Інна Томашук доповіла на тему: «Актуальність та результативність стратегії розвитку аграрного підприємства у сучасних умовах господарювання поділилася результатами дослідження на тему забезпечення фінансової безпеки на мікрорівні».

Цікавими та змістовними були також доповіді учасників від грузинської та молдавської сторони д.е.н., професори Рамін Цімарідзе та Лаша Берідзе – «EUROPEAN INTEGRATION AND GEORGIA’S EXPORT POTENTIAL».

Протягом роботи конференції учасники продуктивно працювали, у ході жвавих обговореннях та активних дискусіях обмінювалися досвідом та новими ідеями з міжнародними фахівцями.

За результатами роботи конференції всі її учасники отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка.