В рамках укладеного Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці та розвитку дружніх відносин між Державним податковим університетом та Вищою школою фінансів Федеральної землі  Півчнічний Рейн-Вестфалія (м. Нордкірхен, Німеччина), здобувачі вищої освіти, а саме Мороз Софія, Волошина Олександра, Горайчук Анастасія, Іванюк Аліна, Кондратюк Марина та д.ю.н., доцент Чайка Вікторія Вікторівна з 18 по 22 лютого 2024 року відвідали Вищу школу фінансів, м. Нордкірхен, за рахунок приймаючої сторони, взявши участь у практичному семінарі.

18 лютого по приїзду наша делегація познайомилася з організаторами семінару, а саме з професором Ларсом Мікером – директором Інституту міжнародного податкового права при Вищій школі фінансів; Ніною Крюгер – працівницею наукової бібліотеки Вищої школи фінансів та з голландськими колегами Хенком Руйтенбек, Тоні Сотерсом і Бертом Баксом.

Вечеря-знайомство з організаторами семінару

 

19 лютого для нашої делегації була проведена ознайомча оглядова екскурсія по території Нордкірхенського палацу та розповідь про його історію. Учасники екскурсії отримали можливість пройтися коридорами та кімнатами цього архітектурного шедевру, який своєю історією налічує століття. Гід розповіла цікаві факти про палац, вказавши на архітектурні деталі та історичні події, пов'язані з кожним кутком.

Панорамні види з балконів палацу дали можливість насолодитися чарівною природою навколо та глибше відчути атмосферу минулих епох. По завершенні екскурсії всі учасники висловили враження та подякували організаторам за надзвичайний захід.

Під час екскурсії з представниками Вищої школи фінансів, студенти ДПУ розповіли про стан Університету після російської окупації, завдані пошкодження та про виконані роботи й потреби у відновленні.

 

Делегація ДПУ на оглядовій екскурсії

Також в цей день студенти ДПУ разом з організаторами семінару відвідали м. Мюнстер. Учасники делегації отримали унікальну можливість відкрити для себе багатогранність та красу цього історичного міста під час захоплюючої екскурсії.

У рамках прогулянки учасники екскурсії мали нагоду побачити визначні пам'ятки, такі як Собор Святого Павла, Ратуша та Університет Мюнстера. Завершивши екскурсію, учасники залишились враженими культурною спадщиною міста та висловили подяку організаторам за таку інформативну прогулянку.

Делегація ДПУ та організатори семінару на екскурсії м. Мюнстер

 

20 лютого студенти ДПУ мали можливість відвідати бібліотеку Вищої школи фінансів. Під час екскурсії студенти отримали можливість поглиблено оглянути багатий фонд книг, журналів та наукових ресурсів, які надаються бібліотекою. Ларс Мікер та Ніна Крюгер, які проводили екскурсію висвітлили історію та розвиток бібліотеки, а також впроваджені технології для ефективного використання наукових інформаційних ресурсів. Візит до бібліотеки не лише розширив кругозір студентів, але й надав стимул для поглибленого вивчення фінансової сфери та наукових досліджень.

Читальна зала бібліотеки Вищої школи фінансів

 

Пізніше цього ж дня, організатори семінару провели зустріч українських студентів з німецькими колегами. Студенти обох сторін мали унікальну можливість обмінятися досвідом та відчуттями щодо систем навчання в обох країнах. Зустріч відбулася в атмосфері відкритості та взаємоповаги, де студенти розповідали одне одному про особливості навчання в Україні та Німеччині.

Обговорення охоплювало різницю в підходах до викладання, особливості екзаменаційної системи та методи підготовки до них. Учасники ділилися враженнями від студентського життя в обох країнах, розкриваючи аспекти академічного та соціального середовища.

Така інтернаціональна зустріч сприяла поглибленню взаєморозуміння та відкриттю нових перспектив для міжкультурного обміну серед студентів з України та Німеччини.

Науково-практичний семінар пройшов 21 лютого і згідно з програмою заходу, прослухали наступні доповіді наших студентів:

  • «Система суб’єктів у сфері податкової політики в Україні»;
  • «Митний контроль в Україні в рамках Європейської інтеграції»;
  • «Податкова система в умовах Євроінтеграції»;
  • «Проблеми сплати ПДВ в Україні в умовах Європейської інтеграції»;
  • «Податкова система України в період воєнного стану»;

Ментором української групи став голландський колега Берт Бакс, який після кожного виступу наших студентів обговорював деталі презентацій.

Всі учасники семінару отримали сертифікати, підписані організаторами.

Державний податковий університет дякує за гостинність зустрічаючій стороні, адже для здобувачів організували не тільки наукову програму, а також пізнавальні, виховні, профорієнтаційні заходи.

Ця міжнародна інтеграція є надзвичайно важливою для ДПУ, адже візит виявився плідним у взаєморозумінні та встановленні перспективних напрямків співпраці, що сприятиме подальшому розвитку потенціалу Університету. Зокрема, були розглянуті можливості партнерства для спільних проектів та ініціатив між ДПУ та Вищою школою фінансів.

Студенти ДПУ раді відкривати нові горизонти знань і переймати найкращий досвід європейської спільноти!