Цього дня, 16 липня 1921 року, постановою колегії Губпрофу № 4587 було засновано Український торф’яний технікум ім. Артема - навчальний заклад, який став першою сходинкою на довгому й славетному шляху до сучасного Державного податкового університету.

Технікум розпочав свою діяльність у Києві, за адресою: вулиця Тимофіївська, 12 (нині - вул. М. Коцюбинського). Його відкриття стало відповіддю на актуальні потреби країни - у вирішенні паливної проблеми, адже за 1914–1920 рр. виробництво торфу зросло в сім разів, і галузь потребувала кваліфікованих кадрів.

З перших днів у технікумі працювали провідні науковці того часу: академіки М. В. Птуха, П. А. Тутківський, 14 професорів і досвідчених викладачів. Тут готували інженерів-торфмейстерів і техніків з торфодобування для розбудови цієї галузі економіки.

Навчальні програми технікуму  були вражаючими за своєю глибиною та широтою: українська та німецька мови, математика, вища математика, фізика, хімія, геологія України, політична економія, будівельна та прикладна механіка, електротехніка, технологія палива, агрономія, військова справа та фізичне виховання.

Слухачі перебували на повному державному забезпеченні: проживали в гуртожитку, отримували форму, харчування та стипендію. Уже в 1922 році технікум здійснив перший випуск фахівців, серед яких І. П. Єгоров, С. В. Курдюмов, В. Л. Стахневич, С. І. Тютчев, Н. М. Бокидько, І. Н. Василевський, Н. П. Гай та інші.

Минуло майже 105 років. Технікум пройшов шлях перетворень і зростання: коледж- інститут- академія-національний університет… І сьогодні це Державний податковий університет - потужний освітній і науковий центр, який гідно продовжує традиції, закладені ще в 1921 році.

Пам’ятаємо своє коріння. Цінуємо історію. Формуємо майбутнє!