День пам'яті про страшну трагедію, яка забрала життя мільйонів людей. 27 січня світова спільнота вшановує пам'ять жертв Голокосту — жінок, чоловіків і дітей, котрі загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Геноцид, спланований нацистсько-німецьким режимом, який стверджував, що євреї зрадили Німеччину, призвів до знищення третини всіх євреїв у світі та представників низки інших національностей.

Євреям було надано наказ носити позначку на одязі — так звану «жовту зірку Давида». Їх виселяли з власних будинків і переселяли до гетто, де вони мали жити ізольовано від іншого населення. Також євреїв використовували як робочу силу на фабриках та виробництвах.

Нацисти ідентифікували євреїв за звичайними записами. Вони використовували дані перепису населення, податкові декларації, списки членів синагог і парафіяльні записи (для звернених євреїв) тощо.

З 1933 по 1945 рік нацисти створили табори у контрольованих ними районах. Перший концтабір, Дахау, був відкритий у березні 1933 року неподалік від Мюнхена. А в найбільшому нацистському таборі смерті — Аушвіці, поблизу польського міста Освенцим, мученицькою смертю загинуло близько 1,4 мільйона людей.

Коли військові з країн, що боролися проти Німеччини під час Другої світової війни, проходили через території Європи, які перебували під контролем нацистів, вони почали знаходити табори. Нацистам не вдалось сховати свої злочини, і незабаром міжнародна спільнота дізналася про жахливі масштаби Голокосту.

У роки Другої світової війни, за інформацією Інституту національної пам'яті, нацисти знищили 6 мільйонів євреїв, з яких 1,5 мільйона були з території сучасної України.
Аби зберегти пам'ять про цю страшну трагедію, про всіх невинно розстріляних, страчених у газових камерах, виснажених голодом і примусовою працею, Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій йдеться «Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість». Саме цей документ оголосив 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.

Вічна пам'ять…