27 лютого секретаріат програми "Податкові інспектори без кордонів" (TIWB) провів вступну сесію першої в Україні програми "TIWB - кримінальні розслідування (TIWB-CI)". Вступна сесія першого етапу отримала назву: «Податкові інспектори без кордонів у кримінальних розслідуваннях».

До заходу було запрошено наступних представників Державного податкового університет, а саме:

  • Проректора з наукової роботи Смірнову Олександру Миколаївну;
  • Директора ННІ економічної безпеки та митної справи Прокопенко Валерію Юріївну;
  • Завідувача кафедри митної справи та товарознавства Зубрицького Артура Ігоровича;
  • Доцента кафедри кримінального судочинства та аналітичної діяльності Осику Ігоря Михайловича.

На заході Бен Дікінсон - керівник відділу глобальних відносин і розвитку (Global Relations and Development Division, GRD) Центру податкової політики та адміністрування (Centre for Tax Policy and Administration, CTPA) Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) привітав учасників та виступ з вступним словом.

Емма Скотт - радник із питань оподаткування та злочинності (Підрозділ податкових злочинів, CTPA, ОЕСР), розповіла коротку презентацію цілей програми TIWB-CI.

Жако Сіллєрс – працівник Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні, на заході презентував підтримку ПРООН у впровадженні програми «Програма TIWB-CI».

Андрій Баран - старший радник з питань спеціальних правоохоронних органів (Консультативна місія Європейського Союзу в Україні), виступив із заявою від імені Європейського Союзу (ЄС).

Також до заходу приєдналися високопосадовці державних органів України, серед яких були Дмитро Вербицький – заступник Генерального прокурора, Дмитро Олійник – заступник Голови Національного банку України, та Ігор Гаєвський – перший заступник Голови Державної служби фінансового моніторингу України. Кожний з посадовців виступив з промовою, яка відзначила важливість співпраці та обміну інформацією між державними органами в сфері кримінальних розслідувань та податкового контролю.

Експерти розглянули актуальні сценарії співпраці та обміну інформацією, а також визначили ключові напрями подальшого розвитку в цій сфері.

У підсумку вступної сесії «Податкові інспектори без кордонів у кримінальних розслідуваннях» учасники визначили шляхи покращення взаємодії між податковими та правоохоронними органами, сприяючи підвищенню ефективності боротьби з фінансовими злочинами та забезпеченню економічної безпеки.

З порядком денним заходу можна ознайомитися за посиланням.