Під час заходу виступили спікери: Анна Міщенко, директорка КШДУ та членкиня Наглядової ради Асоціації дитячих лікарень України; Дмитро Серебрянський, в. о. ректора ДПУ; Олександр Новіков, голова НАЗК у 2020-2024 рр.; Олег Халаїм, президент Гарвардського клубу України, спеціаліст з моніторингу і оцінювання Світового банку, військовослужбовець ЗСУ у 2022-2024 рр.; та Олексій Кононець, викладач ДПУ, спеціаліст з моніторингу і оцінювання проекту «MEASURE» Державного департаменту США, військовослужбовець ЗСУ у 2022-2023 рр.
Під час заходу обговорювали комплексний підхід до вирішення складних проблем, ітерації рішень та їх адаптацію до актуальних умов, а також можливості розбудови спроможної України в умовах трансформаційних змін та безпекових викликів.
В. о. ректора ДПУ у своєму виступі зазначив, що Україна стала лідером у розробці інноваційних комп’ютерних технологій, що важливо для створення та використання новітніх програм із застосуванням штучного інтелекту. Це сприяє оновленню підходів до опрацювання інформації та інтеграції в цифрове майбутнє державних інституцій. Він висловив впевненість, що такі досягнення є результатом високого рівня розвитку науки та освіти в Україні. Українські ІТ-спеціалісти працюють у найрейтинговіших компаніях або засновують власні, створюючи ефективні програми, такі як «Дія», беруть участь у військових розробках та адаптують свої знання і досвід до викликів воєнного часу, підтримуючи державні реформаційні проекти.
Очільник ДПУ підкреслив, що співпраця ІТ-спеціалістів з фахівцями інших галузей приносить чудові результати. Застосовувана методологія є ефективним засобом антикорупційного контролю податкової системи та інструментом для прийняття рішень і впровадження реформ, подібних до Матриці реформ Міністерства фінансів. Такі програми роблять систему прозорою, дозволяючи опрацьовувати великі обсяги інформації та використовувати результати раціонально. Він також зазначив, що адміністрація та колектив ДПУ розуміють цінність таких досліджень і відкриті до інноваційних підходів та співпраці. В. о. ректора ДПУ побажав учасникам плідних дискусій і мотивації.
Також були розглянуті питання ітеративної адаптації підходів в Україні, моніторингу і оцінки в умовах миру та війни, запобігання корупції в таких умовах. Учасники обговорили технічні аспекти роботи системи та можливе залучення професорів Гарварду до наступних розробок, а також готовність запросити їх для гостьових лекцій та практичної участі в проектах.