У навчально-науковому інституті права Державного податкового університету продовжується серія гостьових  лекцій у рамках співпраці з університетом Манчестера (Великобританія).

27 березня за ініціативи завідувача кафедри теорії та історії держави і права доктора юридичних наук, професора Анатолія Шевченка та за сприяння Валерії Антошкіної - учасниці програми Researchers at Risk Fellowship, започаткованої Британською академією та Cara (the Council for At-Risk Academics), яка передбачає здійснення дослідницької  діяльності у Школі права Університету Манчестера (Великобританія) відбулася гостьова лекція доктора філософії Школи соціальних наук Університету Манчестера, фахівця у сфері політології Хаврамана Алі на тему: «Британія, Ірак і політика геноциду: кампанія уряду Бааса 1963 року проти курдів».

Важливість теми обумовлена зростаючою кількістю конфіліктів у світі, які виникають на національному грунті, боротьбі націй за самовизначення. Іракські курди стали жертвами геноциду під час правління режиму Баас в Іраку в 1963 році. Іракська партія Баас вперше прийшла до влади в лютому 1963 року і була вигнана в листопаді того ж року; у період з червня по жовтень вона проводила військові операції проти курдської меншини в Іраку в ім’я знищення руху курдської автономії, який тоді очолювала націоналістична Демократична партія Курдистану (KDP). Немає приблизних даних про те, скільки людей було вбито в той період, але низка міжнародних та інших звітів, представлених у цьому дослідженні, водночас стверджує, що масове насильство іракського уряду проти курдів дорівнює геноциду.

Захід відбувся у змішаному форматі (в аудиторії та онлайн), серед слухачів були здобувачі 1-го та 2-го рівня вищої освіти ННІ права ДПУ, викладачі університету та члени наукового гуртка кафедри теорії та історії держави і права «Державотворець». Модерувала зустріч з іноземним гостем – кандидат політичних наук, доцент Ольга Косилова.

Тема лекції Хаврамана Алі викликала неприхований інтерес в аудиторії, свідченням чого стали запитання студентів та жваве обговорення. На завершення зустрічі здобувачі вищої освіти та викладачі ННІ права щиро подякували гостю за цікаву лекцію та отриманні знання.

З повною версією статті Dr. Hawraman Ali "Britain, Iraq, and the Politics of Genocide: The 1963 Ba’ath Government Campaign Against the Kurds", можна ознайомитися за посиланнням.