В навчально-науковому інституті права ДПУ продовжується цикл гостьових лекцій від викладачів Школи права Університету Манчестера.

27 лютого в ННІ права відбулася гостьова лекція на тему: «Суб’єкти міжнародного права». В ролі лектора виступила докторка філософії, спеціалістка у галузі прав людини та публічного права Школи права Університету Манчестера – Петра Ларсен. Послухати лекцію зібралась велика аудиторія, були присутні здобувачі вищої освіти спеціальностей «Право» та «Міжнародне право».

Петра Ларсен присвятила свою лекцію суб’єктам (акторам) міжнародного права. Особливу увагу лекторка в своїй презентації приділила державі. На її думку, держава, як суб’єкт міжнародного права, перш за все повинна володіти такими кваліфікаціями як: визнання території, постійне населення, ефективне державне управління та здатність вступати у відносини з іншими державами. Окремо було проаналізовано вплив окупації на державне визнання (на прикладі Палестини). Крім цього пані Петра детально розглянула питання правосуб’єктності у міжнародному праві міжнародних організацій, фізичних осіб, воюючих груп, багатонаціональних корпорацій та неурядових організацій.

Тема лекції та й сама лекторка викликали великий інтерес в аудиторії, свідченням чого стали запитання студентів, на які Петра Ларсен із задоволенням відповідала. Після жвавого обговорення теми лекції здобувачі вищої освіти ННІ права подякували лекторці за отримані знання, висловивши сподівання про можливість послухати ще її лекції в найближчий час.

Слід відмітити, що гостьові лекції від викладачів Школи права Університету Манчестера дуже подобаються студентам Державного податкового університету, адже щоразу збільшується кількість охочих їх послухати.
Хочемо висловити слова щирої вдячності завідувачу кафедри теоретико-правових дисциплін д.ю.н., професору Анатолію Шевченку та учасниці програми Researchers at Risk Fellowship, д.ю.н. Валерії Антошкіній за організацію та проведення циклу гостьових лекцій від викладачів Школи права Університету Манчестера. Завдяки цій ініціативі наші студенти отримують нові знання та досвід.

Сподіваємось на  подальшу співпрацю з Школою права Університету Манчестера. З нетерпінням чекаємо нових лекцій!