Нещодавно в ННІ права відбулася гостьова лекція на тему: «Доступ до професії адвоката у штаті Меріленд, США». В ролі лектора виступила адвокат, представник Національної асоціації адвокатів України в США - к.ю.н. Олени Калашник. Послухати лекцію зібрались здобувачі вищої освіти спеціальностей «Право» та «Міжнародне право», викладачі інституту. Активну участь в обговорені теми лекції взяли студенти-консультанти навчальної лабораторії «Юридична клініка» разом із завідувачкою клініки к.ю.н., доцентом Любов Омельчук.

Олена Калашник у своїй лекції детально розповіла про етапи, які потрібно пройти для доступу до професії юриста, а також згодом – адвоката в США, зокрема в штаті Меріленд. Гостя наголосила, що це досить складний і довгий шлях.  Спочатку потрібно отримати ступінь бакалавра, потім скласти вступний тест (LSAT) до юридичної школи, закінчити її і отримати ступінь доктора юриспруденції, після чого, скласти іспит юриста штату Меріленд.

Пані Олена зауважила, що поняття «юрист» в Україні та США не тотожні. Юрист в Сполучених Штатах це особа, яка пройшла навчання в Law school і стала адвокатом після складання іспиту на адвоката. Лекторка пояснила, що адвокат в США – це той, що має кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або представництво в різних юридичних справах.

До зустрічі, на запрошення керівництва навчально-наукового інституту права долучився Володимир Дзьобан, практикуючий адвокат, керівник юридичного департаменту ІТ-компанії «Генезис» м. Львів.

Пан Володимир розповів про свій досвід отримання адвокатського свідоцтва в США та про свій шлях до англійського солісіторства, який він наразі успішно пройшов. Гість заходу наголосив на важливості знання англійської мови та професійної юридичної англійської. Крім того звернув увагу на перспективність, виклики та перестороги використання можливостей штучного інтелекту як під час отримання юридичної освіти, так і в практичній правничій діяльності.
Тема лекції та виступи гостей викликали великий інтерес, свідченням чого стали запитання студентів та жваве обговорення. На завершення зустрічі здобувачі вищої освіти та викладачі ННІ права щиро подякували гостям за цікаву лекцію та отриманні знання.