За ініціативи завідувача кафедри теоретико-правових дисциплін д.ю.н., професора Анатолія Шевченка та за підтримки д.ю.н., учасниці програми Researchers at Risk Fellowship Валерії Антошкіної було досягнуто домовленість із викладачами Школи права Університету Манчестера (Великобританія) про підготовку та прочитання в поточному навчальному році циклу гостьових лекцій з різних галузей права для студентів навчально-наукового інституту права Державного податкового університету.

26 жовтня в ННІ права відбулася перша лекція на тему: «Англійське сімейне право в загальних рисах». В ролі гостьового лектора виступила докторка філософії, спеціалістка у галузі сімейного та дитячого права Школи права Університету Манчестера – Рут Ламонт. Послухати лекцію зібралась велика аудиторія, були присутні не тільки здобувачі вищої освіти, а й викладачі. Зокрема, до зустрічі долучились студенти наукового гуртка кафедри теоретико-правових дисциплін.

Пані Рут присвятила свою лекцію загальному огляду системи сімейного правосуддя в Англії та Уельсі. Лекторка коротко розповіла про роль Сімейного суду та англійський підхід до прийняття рішень у сімейному праві. Окремо було проаналізовано нещодавно реформоване законодавство про розлучення та поділ майна при розлучені відповідно до Закону про причини розлучення 1973 р. На лекції також було розглянуто підхід до приватно-правових рішень щодо батьківства та публічно-правових рішень, коли виявлено, що дітям загрожує небезпека, відповідно до Закону про дітей 1989 року.

На завершення зустрічі, здобувачі вищої освіти ННІ права взяли активну участь в обговорені теми лекції. Отримавши відповіді на всі свої запитання, студенти подякували пані Рут Ламонт за цікаву лекцію.