З 16 лютого по 19 лютого 2025 студентки Державного податкового університету, а саме Ліщина Анастасія, Блюс Ірина, Петренко Анастасія, Гулієва Земфіра, Черненко Тетяна та Кісеолар Аліна у супроводі д.ю.н., доцента, завідувача кафедри правничої лінгвістики ННІ Права Миколаєць Вікторії відвідали Вищу школу фінансів Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (м. Нордкірхен, Німеччина), у рамках укладеного меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці та розвитку дружніх відносин між Державним податковим університетом та Вищою школою фінансів, за рахунок приймаючої сторони, взявши участь у практичному семінарі англійською мовою.
Організаторами семінару були Ларс Мікер – директор Інституту міжнародного податкового права при Вищій школі фінансів; Ніна Крюгер – працівниця наукової бібліотеки Вищої школи фінансів та голландські колеги, які і стали менторами цього семінару: Хенк Руйтенбек, Тоні Сотерс і Берт Бакс.
З боку Державного податкового університету організацію поїздки забезпечили проректор з наукової роботи Смірнова О.М., яка провела переговори з представниками Вищої школи фінансів щодо умов візиту, а також відділ міжнародних зв’язків, який у тісній співпраці з представниками факультетів та інститутів координував усі організаційні аспекти та підготовку студентів до участі в заході.
У перший день перебування в школі студентам провели екскурсію Вищою школою фінансів Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (м. Нордкірхен, Німеччина). Після екскурсії наша делегація поділилася з організаторами семінару своїми враженнями, а також розповіла про основні аспекти навчання в Державному податковому університеті. Цього ж дня разом із Ларсом Мікером, Ніною Крюгер, Хенком Руйтенбеком, Тоні Сотерсом і Бертом Баксом наші студентки мали спільну вечерю, де в теплій та дружній атмосфері поспілкувалися, обмінялися враженнями та обговорили особливості навчання в їхній школі та нашому університеті.
Наступного дня троє студентів виступили зі своїми презентаціями, а саме:
- Ліщина Анастасія на тему: «Імплементація екологічного оподаткування Німеччини в Україні: можливості та виклики».
- Кісеолар Аліна на тему: «Туристичні гавані: країни з найнижчими податками».
- Черненко Тетяна на тему: «Оподаткування криптовалюти в Україні і Німеччині».
Після презентацій ментор групи Хенк Руйтенбек надав коментарі щодо кожного з виступів. Він окреслив напрямки удосконалення презентацій студенток під час виступів, а також дав можливість німецьким студентам Вищої школи фінансів прокоментувати та поділитися своїми враженнями від доповідей. Пообідавши разом із німецькими студентами, наша делегація вирушила на екскурсію до м. Мюнстер, де разом із організаторами семінару помилувалася неймовірною архітектурою міста. Студентки Державного податкового університету мали можливість поспілкуватися з організаторами та їхніми голландськими колегами на різні теми.
Наступного дня троє інших студентів, ментором яких став Берт Бакс, також представили свої презентації:
- Блюс Ірина на тему : "Виклики та шляхи вдосконалення адміністрування ПДВ в Україні".
- Гулієва Земфіра на тему: «Трансформація податкової політики України в умовах війни: інноваційні та євроінтеграційні перспективи».
- Петренко Анастасія на тему: «Цифровізація податкового адміністрування».
Пізніше цього ж дня учасники семінару двох країн провели спільний вечір у дружній атмосфері, де поділилися враженнями від виступів, а також розповіли про традиції та особливості України й Німеччини. Всі учасники семінару отримали сертифікати, підписані організаторами.
Ми дякуємо Вищій школі фінансів Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (м. Нордкірхен, Німеччина) за чудову можливість проявити здібності наших студентів, а також за слушні поради для них. Візит виявився продуктивним у налагодженні взаєморозуміння та визначенні перспективних напрямів співпраці, що стане поштовхом для подальшого розвитку потенціалу Університету. Зокрема, обговорили можливості партнерства для реалізації спільних проєктів та ініціатив між ДПУ та Вищою школою фінансів.
Відділ міжнародних зв’язків Державного податкового університету активно сприяє професійному та академічному розвитку студентів, надаючи їм можливості для участі в міжнародних освітніх програмах, стажуваннях та семінарах. Завдяки плідній співпраці з іноземними закладами вищої освіти молодь отримує унікальний досвід, розширює горизонти та вдосконалює свої знання у міжнародному середовищі.