9 травня запрошений професор Університету Барселони доктор юридичних наук, професор, професор кафедри кримінального судочинства та аналітичної діяльності ДПУ Ольга Тильчик прочитала лекцію на тему: «Становлення української нації».

Це лекція є частиною курсу історії та культури України, що вперше розпочався в Університеті Барселони для студентів, а також викладачів і науковців.

Метою лекції було ознайомлення студентів, викладачів і науковців із процесами та подіями, які сприяли формуванню української ідентичності та національної свідомості, поглибленню знань про Україну серед студентської аудиторії університету, особливо в контексті історичних та культурних аспектів, які спричинили становлення сучасної української нації.

Подібні ініціативи є важливими для підвищення міжнародного розуміння та сприянню академічному обміну знаннями про культурне багатство України.

На сьогодення актуальність лекції полягає в тому, що українська історія і культура стають все більш цікавими для міжнародного співтовариства, особливо з урахуванням геополітичного контексту сучасної Європи.

Дякуємо Ользі Тильчик за такий захід для студентів університету Барселони, адже розуміння становлення української нації є ключовим для більш глибокого аналізу її сучасного положення та місця в світі серед міжнародної аудиторії.

Довідкова інформація:

Проєкт став практичною реалізацією раніше досягнутих домовленостей Генерального консула Артема Воробйова та ректора Університету Барселони Жоана Гвардії. Протягом місяця 120 слухачів відвідають 8 лекцій про історію, культуру, науку, мистецтво та сучасний стан України. Курс був розроблений українськими науковцями, які після початку повномасштабного вторгнення росії отримали прихисток в Іспанії та зараз входять до складу Університету Барселони. Зазначена програма дозволила Університету Барселони приєднатися до переліку вишів Іспанії, у яких викладаються курси про Україну.