Цього тижня відбулася гостьова лекція для студентів третього курсу навчально-наукового інституту права Державного податкового університету за участю пана Януша Орловського - доктора юридичних наук, професора кафедри фінансового та податкового права, Факультету права та адміністрації, Університету Вармії та Мазури в Ольштині (Польща).

Безпосередньо податки відіграють головну роль у формуванні й мобілізації фінансових ресурсів, функціонуванні держави в цілому. Януш Орловський під час лекції ознайомив слухачів з особливостями сучасної податкової системи Польщі. Підкреслив схожість та провів порівняння польських податків з українськими. Лектор розповів про види податків і їх особливості, охарактеризував поняття та специфіку багатьох податків, а саме: ПДВ, ПДФО, акцизний податок, корпоративний податок, податок на азартні ігри й т.д. Пан Януш розповів про такі податки, які поширюються лише на певні області Польщі, наприклад, податок для власників собак.

Наприкінці лекції здобувачі вищої освіти мали змогу задати запитання та отримати на них відповіді; подякувати лектору за таку цікаву та корисну лекцію, що стала додатковим джерелом знань для майбутніх юристів, адже розглянута тематика є справді актуальною в наш час.