З 18 по 21 вересня у Південній Кореї відбувся масштабний миротворчий захід, який був проведений на високому рівні, та викликав позитивну оцінку учасників.

9-ту річницю Саміту миру HWPL під темою «Реалізація багатосторонніх стратегій інституційного миру» організувала громадська організація за мир «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) за участю 2000 волонтерів для прийняття понад 1800 світових лідерів з 121 країни, які представляють різні сектори, включно з політикою, освітою, молоддю, жінками, засобами масової інформації та релігіями.

Міжнародна організація за мир HWPL, що базується в Південній Кореї, зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій та ЕКОСОР ООН, з моменту свого заснування у 2013 році здійснює глобальний рух за мир у всьому світі та припинення війн.

У лютому 2022 року HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну (вторгнення РФ в Україну) і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права, щоб була відновлена територіальна цілісність України, а також закликала всі країни світу допомагати біженцям з України.

В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні» для збільшення гуманітарної допомоги, а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. HWPL весною минулого року через волонтерів та місцеві українські організації передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України.

Також HWPL регулярно проводить програми на підтримку українських біженців у Європі та безкоштовно надає підручник і відеолекції курсу освіти миру для підтримки здобувачів освіти, викладачів шкіл та університетів в Україні.

Проректор з наукової роботи, Олександра Смірнова, і старша викладачка кафедри адміністративного права, процесу та митної безпеки, Наталія Шпак, були запрошені представниками Міжнародної організації, щоб взяти участь у 9-й річниці Всесвітнього саміту миру HWPL.

Представники HWPL висловили свою вдячність за візит до Південної Кореї світових посланців миру, включаючи колишніх глав держав і високопосадовців, які об'єдналися з однією загальною метою - досягнення світового миру. Також вони закликали до співпраці з урядом Південної Кореї та міжнародним співтовариством, щоб підтримати цю неурядову дипломатію, спрямовану на забезпечення стійкого та міцного миру і реалізовувати освіту миру HWPL, яка була запроваджена в різних школах та навчальних закладах у 90 країнах світу з метою навчання та практичного втілення цінностей миру.

Під час проведення Круглого столу щодо політичних ініціатив для поширення культури миру був укладений меморандум про взаєморозуміння між Державним податковим університетом та HWPL. (посилання на ознайомлення з Меморандумом).

А підсумки Круглого столу наступні:

• учасники Круглого столу домовилися продовжувати співпрацю у представленні та впровадженні освіти миру HWPL в своїх установах та організаціях в Україні, щоб надати можливість багатьом викладачам та здобувачам освіти брати участь у програмі освіти миру HWPL, підтримуючи їх у складний час війни. Учасники будуть сприяти проведенню тренінгів з освіти миру HWPL для викладачів для забезпечення якісної освіти, а також розвитку науково-дослідних робіт у сфері освіти миру.
  • учасники Круглого столу будуть виступати послами доброї волі для сповіщення про Декларацію миру і припинення війн (DPCW), і водночас будуть підтримувати запровадження навчання по підручнику DPCW в університетах України
  • учасники Саміту пообіцяли продовжувати довгострокову співпрацю та висловлювати свою підтримку, щоб багато установ, організацій, і громадські суспільства могли брати участь у заходах з поширення культури миру, таких як встановлення монументів миру. Учасники пообіцяли підтримувати проведення різноманітних заходів з поширення культури миру, які будуть сприяти консолідації світової підтримки навколо України для подолання війни в Україні і відновлення територіальної цілісності України, та встановлення сталого миру в світі.

У вдячність, представники Державного податкового університету передали цінні подарунки до музею Міжнародної організації "За мир HWPL". Серед цих подарунків був прапор ручної роботи, виготовлений з маскувальної сітки у кольорах Державного Прапора України. Цей прапор був зроблений волонтерками Громадської організації "Берегині з Ірпеня". А також в подарунок було передано національні українські обереги, які Берегині вкладають у кожну маскувальну сітку та надано картину під назвою "Обіймаю тебе, моя Україно", яка виконана у техніці квіллінгу.