В рамках укладеного Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці та розвитку дружніх відносин між Державним податковим університетом та Університетом фінансів Федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія (м. Нордкірхен, Німеччина), здобувачі вищої освіти, а саме: Блюс Ірина, Волошина Олександра, Ананченко Яна, Бескоровайна Поліна, Черненко Тетяна, Альохіна Олена, Чернець Віталіна, проректор з наукової роботи ДПУ Смірнова Олександра та професор кафедри фінансового та податкового права Чайка Вікторія, з 9 по 12 червня 2024 року відвідали Університет фінансів за рахунок приймаючої сторони, взявши участь освітніх, культурних та інформаційних заходах, у тому числі, в семінарі «Presenting in English».
9 червня, по приїзду, наша делегація познайомилася з організаторами семінару, на який були запрошені студенти нашого університету, а саме: з Ларсом Мікером – професором Університету фінансів та директором Інституту міжнародного податкового права (Institute for International Taxation e.V.) та з голландськими колегами Хенком Руйтенбеком, Тоні Сотерсом і Бертом Баксом, які є співорганізаторами семінару.
10 червня для нашої делегації провели ознайомчу екскурсію територією Нордкірхенського палацу, під час якої розповіли про багатовікову історію цього архітектурного шедевру.
Також гід ознайомила нашу делегацію із фактами про те, як на території Нордкірхенського палацу було засновано Університет фінансів.
Наразі приміщення палацу використовуються для навчання студентів, проведення науково-комунікативних та культурних заходів.
Найважливішою метою Університету фінансів є підготовка посадових осіб для податкових органів землі Північний Рейн-Вестфалія, тому на території палацу Університет має зали для лекцій та семінарів, студентські гуртожитки, ресторан та спортзал. Адміністративні офіси та інші об'єкти постачання розташовані у прилеглих будівлях.
Історичні кімнати палацу активно використовуються для проведення концертів, семінарів та інших культурних заходів, що додає унікальної атмосфери кожному заходу.
По завершенню екскурсії всі учасники висловили свої враження та подякували організаторам за чудовий захід, а також представники ДПУ розповіли про стан свого університету після російської окупації, завдані пошкодження та проведені роботи, а також про потреби у відновленні
В цей же день проректор з наукової роботи ДПУ Смірнова Олександра мала нагоду зустрітися з професором Фольфгангом Боксом, який є фінансистом, податковим адвокатом, доктором філософії, екс-директором фінансового управління Землі Північний Рейн-Вестфалія та давнім партнером Державного податкового університету.
Проректорка висловила щиру вдячність Фольфгангу Боксу за його потужну підтримку України в цілому та нашого Університету зокрема. А також в ході зустрічі було обговорено подальші напрями співпраці між установами-партнерами.
Також, пізніше в цей день, студенти та представники ДПУ мали можливість відвідати бібліотеку Університету фінансів. Під час екскурсії бібліотекою, вони детально ознайомилися з багатим фондом книг, журналів та наукових ресурсів бібліотеки. Ларс Мікер, який проводив екскурсію, розповів про історію та розвиток бібліотеки, а також про впроваджені технології для ефективного використання наукових інформаційних ресурсів.
Візит до бібліотеки не лише розширив кругозір студентів, але й надихнув їх на поглиблене вивчення фінансової сфери та проведення наукових досліджень, а також попередньо було домовлено про співпрацю між науковою бібліотекою ДПУ та бібліотекою Університету фінансів.
Після екскурсії бібліотекою, Ларс Мікер також провів лекцію для наших студентів та представників Університету на тему: «Міжнародне податкове право».
Ця лекція стала надзвичайно корисною для них, оскільки професор поділився глибокими знаннями та практичним досвідом у сфері оподаткування.
Студенти отримали можливість ознайомитися з актуальними тенденціями та викликами, що стоять перед міжнародною податковою системою, а також дізналися про основні принципи та механізми, які регулюють оподаткування в Німеччині.
Останнім заходом 10 червня стала зустріч українських студентів з німецькими колегами. Студенти обох країн мали унікальну можливість обмінятися досвідом та враженнями щодо систем навчання в Україні та Німеччині.
Зустріч відбулася в атмосфері відкритості та взаємоповаги, де учасники ділилися особливостями навчання у своїх країнах.
Захід розпочався з промови представників Університету фінансів, які з гордістю відзначили важливість нашого партнерства, підкресливши, що це сприяє взаємному збагаченню культур та освітніх практик, а також зміцнює міжнародні зв'язки між студентами та викладачами обох країн.
У відповідь проректор з наукової роботи Смірнова Олександра подякувала німецьким колегам за теплий прийом, висловила вдячність від адміністрації ДПУ за таку співпрацю та наголосила на важливості міжнародних зв'язків для розвитку освіти та підготовки висококваліфікованих спеціалістів.
Після промови, представники ДПУ вручили подарунки своїм німецьким колегам на знак співпраці та в пам'ять про цей захід: у подарунок наші партнери отримали історичні марки від «Укрпошти» та пам’ятну цеглину з головного корпусу Державного податкового університету, який зазнав суттєвих пошкоджень.
Цей подарунок був зроблений на знак української незламності, підкреслюючи, що український народ та українські воїни обов'язково переможуть і відбудують Україну.
Така інтернаціональна зустріч не лише сприяла поглибленню взаєморозуміння, але й відкрила нові перспективи для міжкультурного обміну серед студентів з України та Німеччини. Крім того, студенти мали змогу налагодити нові контакти, що можуть стати основою для майбутньої співпраці та дружби.
Науково-практичний семінар, на який було запрошено студентів ДПУ, пройшов 11 червня і згідно з програмою заходу, прослухали наступні доповіді наших студентів:
- «Подвійне оподаткування між Україною та Європейським союзом»
- «Вплив фінансової кризи на медіа»
- «Шлях до відновлення: економічні виклики та можливості України»
- «Цифрові технології в банківській сфері в Україні»
- «Важливість податків у національній безпеці держави»
- «Запобігання податковому шахрайству та несплаті обов’язкових платежів в Україні: міжнародний досвід»
- «Викрадені діти під час війни»
Також до семінару, у якості слухача та для підтримки наших учасників долучилась кандидат наук, доцентка кафедри адміністративного права, процесу та митної безпеки ННІ економічної безпеки та митної справи Ірина Петрова.
Всі учасники семінару отримали сертифікати, підписані організаторами.
Державний податковий університет висловлює вдячність приймаючій стороні за гостинність, оскільки для студентів було організовано не лише наукову програму, але й пізнавальні, виховні та профорієнтаційні заходи.
Така міжнародна інтеграція є надзвичайно важливою для ДПУ, адже візит виявився плідним у взаєморозумінні та встановленні перспективних напрямків співпраці, що сприятиме подальшому розвитку потенціалу університету, адже були розглянуті можливості партнерства для спільних проектів та ініціатив між ДПУ та Університетом фінансів.