20 лютого у стінах Державного податкового університету представники Українського Червоного Хреста провели тренінг з міжнародного гуманітарного права для студентів і викладачів ДПУ.
Захід був спрямований на поширення знань та навичок практичного застосування норм МГП в умовах збройного конфлікту, і відповідно до тематики отримав назву «Режим окупації».
Захід організували досвідчені експерти: тренер-волонтер з МГП Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ), кандидат наук, доцент кафедри економічної теорії та права Центральноукраїнського національного технічного університету Юрій Бондарчук, пресофіцер відділу міжнародного гуманітарного права НК ТЧХУ Олег Желябін, тренерка-волонтерка з МГП, кандидат педагогічних наук та доцент кафедри менеджменту Донбаської національної академії будівництва і архітектури (ДонНАБА) Марина Єщенко.
Тренінг проходив у динамічному форматі з активною взаємодією учасників. Студенти та викладачі працювали в групах, брали участь у дискусіях, обговорювали ключові теми та взаємодіяли у форматі відкритого діалогу.
На початку заходу учасники просканували QR-код і пройшли за ним вступний тест, що допомогло налаштуватися на роботу та краще зрозуміти основні аспекти теми.
Під час першого модулю тренінгу пресофіцер відділу ТЧХУ Олег Желябін розповів про те, чим займається Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та яку символіку має у різних країнах.
Студенти дізналися про те, що це — найбільший гуманітарний рух у світі. А його метою є захист життя та здоров'я, запобігання стражданням та їх полегшення, незалежно від раси, релігійних та політичних поглядів людей.
Далі слово тримав тренер-волонтер ТЧХУ Юрій Бондарчук. Він розповів про історію МГП, його структуру та джерела.
Після цього студенти мали змогу застосувати набуті знання на практиці. Спікери поділили їх на шість груп, роздали їм ватмани і маркери. Кожна група отримала своє завдання, як-от навести приклади успішного застосування норм МГП, написати про своє бачення ідеальної моделі МГП та порозмірковувати над тим, яким міг би бути світ без МГП.
До прикладу, світ без МГП студенти окреслили як висока смертність серед цивільного населення, відсутність допомоги пораненим солдатам та обміну серед полонених воюючих сторін, збільшення кількості військових конфліктів, послаблення прав людини, відстуність гуманітарних коридорів тощо.
«Команда, яка говорила про світ без МГП, наводила приклади, що не було б навіть того, що ми сьогодні маємо, але мало цінуємо. Тому що часто звинувачуємо міжнародні структури, той же МКЧХ. Але держава не наділила його поліцейськими повноваженнями — він не може прийти у воюючу країну і зупинити її. Міжнародний комітет володіє тими повноваженнями, якими його наділили держави», — підкреслив спікер.
Наступна частина заняття була присвячена темі захисту цивільного населення відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та розв’язанню практичних кейсів.
Після цього тренерка-волонтерка з МГП Марина Єщенко детально пояснила поняття та зміст режиму окупації згідно з міжнародним гуманітарним правом.
На завершення відбулося підсумкове тестування. Студенти, які продемонстрували найкращі результати, отримали від Товариства Червоного Хреста України подарунки — павербанки та термоси.
Учасники тренінгу відзначили, що захід був надзвичайно корисним і цікавим. Тож з нетерпінням чекаємо нових зустрічей та навчальних ініціатив від Червоного Хреста України!