Сьогодні здобувачі вищої освіти ННІ економічної безпеки та митної справи за бакалаврськими освітніми програмами «Товарознавство та експертиза в митній справі» (група ТЕБ-21-1) та «Фінансові розслідування» (група ПБФР-24-1) стали слухачами лекції на тему «Ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами».

07.10.2024 року до Державного податкового університету завітали представники The HALO Trust – найбільшої в світі міжнародної некомерційної організації, яка займається знешкодженням мін і боєприпасів, що не вибухнули, і працює у 30 країнах і територіях по всьому світу. В Україні наразі фахівці організації працюють в Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Миколаївській та Херсонській областях. Окрім безпосереднього розмінування, The HALO Trust навчає людей, як розпізнати та вберегтись від вибухонебезпечних предметів, які постійно знаходять у громадах по всій країні, а також проводить нетехнічне обстеження забруднених територій.

З огляду на сучасні реалії, питання, підняті під час зустрічі, є надзвичайно актуальними для кожного українця. Адже щодня цивільне населення стикається з небезпекою, яку несуть вибухонебезпечні предмети: нерозірвані снаряди, міни, боєприпаси та ін.

Лекція допомогла нашим студентам зрозуміти, як розпізнати такі загрози та що потрібно зробити, аби захистити себе та інших. Представники The HALO Trust детально пояснили студентській молоді на що слід звернути увагу, щоб розпізнати небезпечні предмети, що робити при їх виявленні, а також як мінімізувати ризики для себе та оточуючих.

Закликаємо всіх бути обачними та обізнаними! Адже отримані сьогодні знання можуть зберегти не лише особисте здоров’я й життя, але й життя тих, хто вас оточує.