Здобувачі освіти за ОП «Менеджмент митної справи» й «Товарознавство та експертиза в митній справі» разом із науково-педагогічними працівниками кафедри митної справи та товарознавства 16 лютого 2024 року побували на Дні відкритих дверей, організованому Енергетичною митницею. Мета проведення заходу – формування та оновлення кадрового потенціалу Енергетичної митниці шляхом залучення молоді нової генерації державних службовців.

Енергетична митниця контролює питання експорту/імпорту енергетичних ресурсів. Зокрема, мова йде про наступний список товарів: продукти нафтопереробки, газ, паливо для двигунів та інші супутні компоненти; природний газ, неперероблена нафта, безводний аміак, що переміщуються трубопровідною мережею; електрична енергія, що транспортується лініями електропередач. Основні завдання Енергетичної митниці пов’язані з контролем сплати усіх обов’язкових платежів у разі експорту/імпорту енергоносіїв; контролем за дотриманням учасником зовнішньоекономічної діяльності передбаченого законом порядку транспортування носіїв енергії через кордон; формуванням ділянок контролю у пропускних пунктах через український кордон; оформленням дозвільних документів для використання складських приміщень митниці; застосуванням відповідних режимів, дотриманням порядку оформлення товарів.

Під час заходу організатори детально ознайомили гостей із структурою Енергетичної митниці, процедурами митного контролю та митного оформлення енергоносіїв, діяльністю щодо запобігання та протидії контрабанді, методами боротьби з порушеннями митних правил, найголовнішими аспектами міжнародного співробітництва та особливостями роботи митниці в умовах воєнного стану. Свідченням надзвичайної зацікавленості студентів була величезна кількість запитань до представників установи. Особливо корисною та актуальною для  здобувачів освіти стала інформація щодо можливості проходження навчання, практичної підготовки та подальшого працевлаштування в Енергетичній митниці.

Колектив кафедри висловлює вдячність організаторам за насичену та інформативну програму Дня відкритих дверей; можливість ближче познайомитися зі специфікою роботи Енергетичної митниці та вже напрацьовує ідеї для подальших спільних проєктів.