Одним з ключових факторів економічного розвитку та добробуту суспільства є реальний сектор економіки, який являє собою сукупність галузей, що виробляють матеріальні і нематеріальні товари та послуги. Наразі Україна потребує максимального збереження реального сектору економіки, який, як і економіка країни загалом, перебуває в складному становищі, зумовленому військовими діями, руйнуванням значної частини об’єктів промисловості, аграрного сектора, транспортно-логістичної інфраструктури тощо.

Дослідженню потенціалу і сучасних умов функціонування реального сектору економіки, виявленню проблем, що стримують його розвиток, а також пошуку підходів державної політики до його стимулювання були присвячені доповіді учасників студентського круглого столу «Реальний сектор економіки України: проблеми та перспективи розвитку основних галузей в умовах посилення інтеграційних процесів», який відбувся 21 лютого 2024 року на кафедрі митної справи та товарознавства.
Організаторам вдалося об’єднати широке коло учасників – результати своїх досліджень презентували здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня 2-4 курсів за освітніми програмами «Товарознавство та експертиза в митній справі» та «Менеджмент митної справи». За результатами роботи круглого столу найбільш активні учасники були відзначені дипломами за високий рівень представлених доповідей:

• І ступеня – Голуб Христина (ММБ-21-1), Орищенко Ірина (ТЕБ-20-1), Попіль Аріадна (ММБ-21-1);
  • ІІ ступеня – Клочкова Анна (ММБ-22-1), Татаренко Анастасія (ТЕБ-22-1), Жуков Кирило (ММБ-20-1), Третіхлєб Богдана (ММБ-20-1).