Високотехнологічність, стрімка діджиталізація різних сфер діяльності, в тому числі й освітньої, – характерні ознаки сучасного суспільства. Інформаційно-комунікаційні технології наразі є невід’ємною складовою освітнього процесу. Їх запровадження дозволяє закладам освіти гідно реагувати на виклики сьогодення, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, а також військовими діями в Україні. Використання змішаного (гібридного, гнучкого, комбінованого) навчання дозволяє забезпечити доступність та інклюзивність освіти, її гнучкість для окремих категорій здобувачів, можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів.

29 травня 2024 року на кафедрі митної справи та товарознавства відбувся науково-методичний семінар «Підвищення ефективності змішаного навчання із застосуванням платформ Zoom та Moodle». Під час заходу обговорено сутність та актуальність впровадження змішаного навчання; розглянуто передумови його запровадження в закладі освіти, охарактеризованого моделі змішаного навчання залежно від співвідношення традиційної й електронної форми навчання та ступеня самостійності студентів у засвоєнні навчального матеріалу; приділено увагу ключовим компетентностям викладача, які необхідні для роботи в форматі змішаного навчання.

Слухачі також були ознайомленні з ключовими можливостями сервісу Zoom для організації онлайн-занять та веб-семінарів (вебінарів), використання яких сприяє підвищенню ефективності освітнього процесу та дозволяє викладачам використовувати більш широкий спектр методів та прийомів при змішаному навчанні.