KS 25.05.22 1 1

25 травня 2022 р. відбувся науково-практичний круглий стіл «Розвиток митної системи України в умовах посилення інтеграційних процесів», організований кафедрою митної справи та товарознавства та проведений в онлайн-форматі. Метою круглого столу було обговорення найбільш актуальних питань функціонування митної системи України в умовах військового стану. До обговорення цих питань було активно залучено молодь, зокрема здобувачів вищої освіти за митним спрямуванням 3-го, 4-го курсів бакалаврського рівня і 1-й курс магістерського рівня.

Із вітальним словом до учасників круглого столу звернувся завідувач кафедри митної справи та товарознавства ДПУ, д.е.н, професор Олександр Петрович Гребельник, який підкреслив цінність проведення таких наукових заходів особливо в важкі для нашої країни часи. Також учасників конференції привітала заступник завідувача кафедри з наукової роботи, к.е.н., доцент Олена Євгеніївна Сушкова, яка наголосила на важливості проведення наукових комунікативних заходів різного рівня із залученням студентів, бо це стає гарною передумовою для подальших наукових звершень, зокрема у сфері митної справи.

KS 25.05.22 2 1

Робота круглого столу відбувалася за наступними напрямами:

• митна політика країни за умов активізації інтеграційних процесів;
  • розвиток системи митного контролю та оформлення з урахуванням вимог міжнародних стандартів;
  • заходи нетарифного регулювання у забезпеченні митних інтересів держави;
  • удосконалення порядку проведення митних експертиз в Україні як інструменту забезпечення національної безпеки країни;
  • митне оподаткування операцій зовнішньоекономічної діяльності в Україні та вдосконалення системи контролю за сплатою митних платежів;
  • розвиток пост-митного аудиту відповідно до міжнародних стандартів та практики.

Із цікавими доповідями виступили старший викладач кафедри митної справи та товарознавства Вадим Вікторович Борса на тему «Специфіка митного регулювання інтелектуальної власності під час дії воєнного стану та перспективи розвитку», магістри освітньої програми «Менеджмент митної справи» Катерина Струтинська (група МММ-21-1) на тему «Практичні аспекти реалізації антидемпінгової політики України в умовах глобалізації», Олександр Федечко (група МММ-21-1) на тему «Імпорт автомобільних транспортних засобів в умовах воєнного стану» та Микола Зварич (група МММ-21-1) на тему «Митно-тарифне регулювання зовнішньоекономічних відносин України та Туреччини».

Круглий стіл відбувся в форматі наукової дискусії та сприяв розвитку наукових пошуків.

Програма круглого столу                Матеріали круглого столу