В рамках вивчення навчальної дисципліни «Студії з безпеки та захисту» 18 вересня 2024 року до здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ННІ економічної безпеки та митної справи Державного податкового університету завітали начальник сектору дотримання прав людини Бучанського РУП ГУНП в Київській області, майор поліції Андрій Савчук; заступник начальника 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, підполковник служби цивільного захисту Володимир Ткаченко; заступник начальника 36 ДПРЧ 2 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області, майор служби цивільного захисту Олексій Олексіїєнко.

Основна мета візиту – привернення уваги студентської молоді до питань забезпечення безпеки в умовах дії правового режиму воєнного стану. Зокрема, мова йшла про: профілактику правопорушень та дотримання правил поведінки під час комендантської години; правила порятунку при обстрілах житлових будинків; мінну безпеку та безпечне поводження з вибухонебезпечними предметами; відповідальність у випадку обігу зброї та вибухонебезпечних речовин; формування у студентів необхідних навичок поведінки в надзвичайних умовах, підвищення рівня особистої безпеки та відповідальності тощо. Особливу увагу зосередили на правових аспектах відповідальності за порушення правил безпеки та кримінальній відповідальності за незаконний обіг вибухових речовин.

Здобувачі освіти взяли активну участь в дискусії і задавали гостям безліч питань щодо поведінки у кризових ситуаціях. А представники поліції та ДСНС на конкретних прикладах продемонстрували важливість дотримання правил безпеки задля уникнення трагедій та надання правової допомоги.