В рамках співпраці між Державним податковим університетом та Енергетичною митницею 18 вересня 2024 року на запрошення кафедри митної справи та товарознавства з лекцією «Адміністрування митних платежів при митному оформленні енергоносіїв» перед здобувачами освіти та науково-педагогічними працівниками ННІ економічної безпеки та митної справи виступив Ігор ЗОЛОТАРЬОВ, заступник начальника управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД – начальник відділу адміністрування митних платежів Енергетичної митниці.

Митні платежі виконують дві основні функції – фіскальну, що зводиться до формування грошових фондів, та регулятивну, що відображає можливості держави впливати на активізацію міжнародної торгівлі, забезпечувати захист національного ринку та конкурентоздатність вітчизняних виробників через заходи митно-тарифного регулювання та податкові механізми.

Митне оформлення енергоносіїв є важливою процедурою, здійснення якої вимагає від виконавців відповідальності та глибокого розуміння найдрібніших деталей процесу. Специфіка товарів (нафти, нафтопродуктів, електроенергії, природного газу) зумовлює особливі вимоги під час їх митного оформлення.

Під час лекції слухачі детально ознайомилися зі специфічними аспектами адміністрування митних платежів при митному оформленні бензину, дизельного палива, скрапленого газу, реактивного палива та інших енергоносіїв та доповнити теоретичні знання практичними кейсами.