25 вересня 2024 року здобувачі вищої освіти Державного податкового університету мали чудову нагоду відвідати гостьову лекцію від фахівців-практиків у сфері митної справи. На запрошення кафедри митної справи та товарознавства ННІ економічної безпеки та митної справи в форматі онлайн перед студентами виступили представники Енергетичної митниці: Віталій ВАКУЛЕНКО, заступник начальника управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил – начальник оперативного відділу, та Сергій БОНДАРЧУК, завідувач сектору контролю за переміщенням товарів.

Спікери висвітлили надзвичайно актуальну для сучасної України тему: «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил. Контроль за переміщенням товарів».

Боротьба з контрабандою є одним з ключових викликів, що має вплив на економічну безпеку країни. Проблема переміщення через митний кордон України або поза митним контролем із приховуванням від митного контролю товарів або інших предметів не обходить жодну з країн світу, а у зв’язку з воєнним станом та враховуючи процеси світової інтеграції, стає проблемою «без кордонів».

Контроль за переміщенням товарів – запорука ефективного функціонування митної системи, що дозволяє захистити національні інтереси та уникнути фінансових втрат.

Лектори поділилися практичним досвідом та реальними кейсами боротьби з контрабандою і порушеннями митних правил, розповіли про сучасні виклики, які наразі стоять перед митною службою, та висвітлили напрямки підвищення ефективності контролю за переміщенням товарів через кордон.

Чому це важливо?

З огляду на постійний розвиток міжнародної торгівлі та тиск з боку нелегальних схем, ефективне функціонування митної служби є одним з основних факторів забезпечення стабільного розвитку національної економіки та економічної безпеки України.

Висловлюємо щиру вдячність представникам Енергетичної митниці за змістовну та насичену лекцію, що дозволила нашим студентам глибше зануритися в сучасні проблеми та перспективи роботи митних органів України.