12 березня 2024 року на кафедрі митної справи та товарознавства відбулася чергова зустріч з фахівцями-практиками, організована в рамках всеукраїнської просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні» ДО «Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій» (ІР офіс) та Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (UAACP). До лекторію на тему: «Боротьба з контрафактом. Захист прав інтелектуальної власності на митному кордоні» долучилися науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти за програмами «Товарознавство та експертиза в митній справі» (бакалаврська) та «Менеджмент митної справи» (бакалаврська й магістерська).
Спікер заходу, Вероніка Березанська, к.х.н., координатор з розвитку громадських проектів UAACP, презентувала два великі інформаційні блоки, перший з яких був присвячений розгляду проблеми виробництва і розповсюдження контрафактної продукції в світі та Україні, а другий – детальному розбору заходів щодо захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні. Зокрема, лекторка наголосила, що наразі підробляють майже всі товари загального вжитку в будь-якому значному секторі економіки, причому контрафактні або піратські товари, які порушують права інтелектуальної власності, реалізуються практично у всіх країнах світу, що перетворило виробництво, розповсюдження і придбання підробок на світову проблему. Цей нелегальний бізнес уже став частиною організованої злочинної індустрії і порівняти його можна хіба що з торгівлею наркотиками, зброєю та людьми. Злочинна загроза від контрафактної продукції може бути критичною для безпеки України, оскільки «швидкі» неконтрольовані державою значні грошові потоки, отримані від її реалізації, призводять не тільки до фінансових втрат правовласників, але й загрожують чесній конкуренції, довкіллю та безпеці споживачів, криміналізують товарний ринок і підтримують організовану злочинність.
Дієвими напрямками боротьби із цією загрозою є: припинення незаконних виробництв; відслідковування «ланцюгів поставок» та призупинення контрафактної продукції на митному кордоні; удосконалення системи судового переслідування та ліквідації незаконних мереж; підвищення рівня освіти суспільства щодо важливості прав ІВ в сучасному світі та обізнаності споживачів щодо проблеми виробництва та продажу контрафактних товарів.