28 березня 2023 р. кафедрою кримінальних розслідувань Навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи, проведено чергове засідання-тренінг наукового гуртка «ДЕТЕКТИВ» на тему: «Використання спеціальних знань під час здійснення фінансових розслідувань» за участі здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, які навчаються за освітніми програмами "Фінансові розслідування" та "Правоохоронна діяльність", а також НПП інституту.

Модераторами заходу виступили к.ю.н., доцент, професор кафедри Чигрина Галина Леонідівна та к.ю.н., доцент кафедри Полуніна Лілія Валентинівна.

До участі у засіданні як спікери були запрошені Артем Тищенко – начальник відділу сприяння захисту прав інтелектуальної власності Управління забезпечення митного контролю та оформлення Одеської митниці та Марина Рудая - судовий експерт, економіст,  к.е.н, доцент, с.н.с, доцент кафедри кримінальних розслідувань, які поділилися власним досвідом роботи, як спеціаліста: А. Тищенко – у сфері захисту прав інтелектуальної власності, забезпечення митного контролю, виявлення фактів ввезення суб’єктами господарювання контрафактної продукції та протидії їх незаконному збагаченню; М. Рудая – у сфері судово-експертної діяльності, зокрема, у кримінальному провадженні; щодо питань відшкодування завданих фізичним та юридичним особам збитків військовими діями рф на території нашої держави. Експерт розповіла про сучасні методики розрахунку завданих збитків та упущеної вигоди, розроблені із врахуванням міжнародних стандартів, що дозволяє потерпілим та їх представникам звертатися із заявами про вчинені військовими рф злочини та цивільними позовами до судових органів не тільки на території України, але й за межами нашої держави. Спікери відповіли на численні питання студентів та викладачів. За підсумками засідання було прийнято рішення щодо продовження проведення засідань гуртка у формі тренінгів, залучаючи, як експертів, працівників практичних підрозділів (відповідно до тематики тренінгу).

Запрошуємо усіх бажаючих: здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, викладачів, юристів та економістів-практиків, коло наукових інтересів, яких пов’язане зі сферою здійснення фінансових розслідувань, приєднуватися до засідань-тренінгів наукового гуртка «ДЕТЕКТИВ» кафедри кримінальних розслідувань протягом навчального року. Засідання проводяться кожного останнього вівторка місяця о 15.00 на платформі «ZOOM».