10 жовтня 2023 р. на кафедрі кримінальних розслідувань навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи у режимі відеоконференції було проведено науково-практичний семінар на тему: «Експертні дослідження в умовах воєнного стану», за участі науково-педагогічних працівників кафедри, здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОП «Фінансові розслідування» та «Правоохоронна діяльність» Державного податкового університету, експертів лабораторій економічних досліджень і інженерно-технічних видів досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

З привітальним словом до учасників семінару звернулась т.в.о. директора навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи, к.ю.н., доцент Яцик Тетяна Петрівна, яка наголосила на актуальності проведення таких заходів.

В рамках наукового семінару було обговорено проблеми та напрями вдосконалення процедури проведення експертиз, написання експертних висновків з питань підтвердження матеріальної  шкоди (збитків) підприємств (організацій, установ) та використання методик щодо встановлення вартості відновлення об’єктів нерухомого майна, яке зазнало значних пошкоджень і руйнувань.

Зокрема, доцент кафедри кримінальних розслідувань, к.е.н., доцент, с.н.с. Рудая Марина Ігорівна акцентувала увагу на особливостях визначення розміру упущеної вигоди (недотриманого прибутку) внаслідок знищення та пошкодження їх майна, а також звернула увагу на той факт, що напрацювання експертів з цих питань мають важливе значення для світової експертної практики.

Науково-педагогічні працівники кафедри та здобувачі вищої освіти, прийняли активну участь у семінарі, задавали експертам питання щодо підходів до визначення розміру матеріальної шкоди внаслідок збройної агресії підприємствам та організаціям, нерухомому майну.

За результатами проведення науково-практичного семінару, завідувач кафедри кримінальних розслідувань, к.ю.н. Колосовський Євген Юрійович, подякував експертам та учасникам за змістовне обговорення заявленої тематики та наголосив на важливості продовження практики проведення подібних заходів, з метою систематизації знань здобувачів вищої освіти про судово-експертну діяльність.