11 жовтня 2024 року кафедрою було проведено науково-практичний семінар на тему: «Експертні дослідження в умовах воєнного стану» за участі викладачів і здобувачів вищої освіти кафедри кримінального судочинства та аналітичної діяльності Навчально-наукового інституту економічної безпеки та митної справи та експертів-практиків лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
З привітальним словом виступила завідувач кафедри, к.ю.н., доцентка Олена Калганова, яка підкреслила актуальність питань, заявлених тематикою заходу, оскільки деталізація таких досліджень дозволяє не тільки документувати реальні збитки, але й забезпечувати підприємства та організації доказовою базою для подальших судових розглядів, відшкодування збитків чи залучення міжнародної допомоги.
Науково-практичний семінар, який відбувся, став важливим майданчиком для обговорення актуальних питань, пов’язаних із визначенням шкоди та обсягів збитків підприємств і організацій, що постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації. Учасниками семінару, серед яких були експерти: завідувач лабораторії економічних досліджень КНДІСЕ, доктор філософії з економіки, Заслужений економіст України Ольга Лукова та завідувач ВБПД лабораторії економічних досліджень доктор філософії з фінансів, банківської справи та страхування Оксана Маркіна, розглянули практичні кейси й акцентували увагу на ключових аспектах проведення судових економічних експертиз щодо визначення шкоди та обсягів збитків підприємств, пов’язаних із знищенням або пошкодженням майна. Активну участь в обговореннях питань підтвердження упущеної вигоди через неможливість продовження господарської діяльності. у своїй доповіді розкрила доцент кафедри, к.е.н., с.н.с., судовий експерт Рудая Марина, також її доповідь охоплювала специфіку питань, які ставлять експертам під час підтвердження розміру збитків.
Учасники отримали нові знання й практичні рекомендації щодо проведення експертних досліджень, що є критично важливим для юридичних і економічних експертиз в умовах сучасних викликів.
Важливим результатом є рішення про продовження співпраці, яке дозволить фахівцям обмінюватися досвідом та створити спільну базу кейсів із практичними прикладами проведення судових експертиз. Така база стане в нагоді для обговорення зі здобувачами освіти на семінарах в межах вивчення навчальних дисциплін.