25 квітня 2024 р. відбувся лекторій у форматі онлайн-зустрічі старшого судового експерта лабораторії економічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Гордієнка Сергія Володимировича на тему: «Документування слідчим протиправного застосування фінансових інструментів та проведення судової експертизи як складові розслідування злочинів у фінансово-кредитній сфері» за участю науково-педагогічних працівників кафедри кримінального судочинства та аналітичної діяльності, а також здобувачів вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами «Фінансові розслідування» та «Правоохоронна діяльність».

На засіданні лекторію Гордієнко С. В. детально розповів про підходи до криміналістичної характеристики фінансових операцій у банківській сфері, зокрема: фінансових інструментів, які використовуються для вчинення та приховування цієї категорії злочинів, типових наслідків його скоєння, предмету та мети їх вчинення тощо. Було окреслено основні аспекти вирішення актуальних питань щодо документування фінансово – господарських операцій у банківській сфері, що пов’язані з шахрайством, відмиванням та легалізацією, розкраданням та привласненням коштів банків, вкладників та інших кредиторів, а також моделювання питань, які необхідно поставити експерту у постанові на проведення судової економічної експертизи. Було наведено приклади алгоритму викладення матеріалу в експертному висновку.

Мета лекторію була досягнута, завдання виконані.