04 квітня 2024 року кафедрою кримінального судочинства та аналітичної діяльності Державного податкового університету було організовано та проведено фахову дискусію на тему: «Використання відкритих джерел інформації (OSINT): тактики, перспективи, виклики» для студентів першого (бакалаврського) рівня за ОП «Фінансові розслідування» та другого (магістерського) рівня за ОП «Правоохоронна діяльність».

Спікерами було розкрито актуальні питання, які виникають у сфері розвідки, котра здійснюється на основі відкритих джерел, а також продемонстровано використання методів та інструментів OSINT у практичній діяльності користувачів персональних комп’ютерів та мобільних пристроїв.

Під час дискусії Мельник Сергій розкрив аспекти використання технології OSINT у переосмисленні недобросовісної фінансової схеми. Лимаренко Юлія представила можливості використання результатів дослідження відкритих джерел для формування звіту про людину. Прасюк Володимир  обґрунтував значення OSINT у розслідуванні злочинів, підслідних Бюро економічної безпеки.

Також до заходу долучився таємний спікер – член правління АТ «КБ «ГЛОБУС» Солодкий Володимир, який розповів про використання інструментів розвідки з відкритих джерел у діяльності українських банків, зокрема під час випуску банківських карток та в процесі проведення платежів.

На прикладі реального кейсу використання OSINT методів для перевірки контрагентів підприємства доповідь представив завідувач кафедри кримінального судочинства та аналітичної діяльності Державного податкового університету Колосовський Євген.

Представлені доповіді та питання, озвучені під час заходу, викликали жвавий інтерес серед викладачів та здобувачів вищої освіти Державного податкового університету.

Дякуємо присутнім та організаторам за плідну дискусію та можливість долучитися до світу OSINT-розслідувань!