11 листопада 2024року відбувся науковий семінар «Нескінченні групи з обмеженнями для підгруп та реалізація міжпредметних звʼязків у процесі навчання математичних дисциплін в економічних вузах» для науково-педагогічних працівників кафедри кібернетики та прикладної математики та за участю здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня, що навчаються за освітньою програмою 014 «Середня освіта: математика». Спікер – Семко Микола Миколайович, доктор фізико-математичних наук, професор, професор кафедри кібернетики та прикладної математики.
Микола Миколайович ознайомив учасників семінару з особливостями вивчення локально скінченних груп, підгрупи яких або нормальні, або мають підгрупи Чернікова. Зокрема, ознайомив із результатами наукових досліджень викладачів кафедри, які досліджували групи, в яких власні підгрупи всіх власних підгруп є черніковськими за умови, що вони мають нормальну систему Куроша-Чернікова, фактори якої локально скінченні. Отримані результати дають можливість отримати інформацію про основні поняття та результати окремих важливих розділів теорії нескінченних груп і можуть бути використані у формуванні професійної компетентності майбутніх учителів математики.
А також акцентував увагу на те, що продуктом школи є людина, особистість. Тож навчати її треба так, щоб учень відчув, що знання та вміння є для нього життєвою необхідністю. У світлі сучасних завдань всебічно, гармонійно розвиненої особистості школяра проблема міжпредметних зв’язків набуває важливого значення. Актуальність даної проблеми зумовлена розвитком науки, техніки, суспільства.
Міжпредметні зв’язки є важливим принципом навчання в сучасній школі, що забезпечує взаємозв’язок наук природничо-математичного і суспільно-гуманітарного циклів. Проблема не стільки в оволодінні знаннями, скільки в умінні застосовувати їх на практиці в будь-якій життєвій ситуації та у професійній сфері.
На завершення зустрічі викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти щиро подякували Семку Миколі Миколайовичу, доктору фізико-математичних наук, професору, професору кафедри кібернетики та прикладної математики за цікавий науковий семінар. Щиро дякуємо всім, хто долучився до он-лайн заходу!