Творча інтелектуальна діяльність стає визначальною і вирішальною рушійною силою будь-якого розвитку. Її результати стають все більш пріоритетними у всьому світі, вона визначає стратегію і тактику соціально- економічного прогресу будь-якої країни, у тому числі й України.

У широкому розумінні інтелектуальна власність означає закріплені законом права на результат інтелектуальної діяльності в науковій, літературній, художній і промисловій сферах. В умовах євроінтеграції здебільшого набувають актуальності знання про системні основи створення та правовий захист інтелектуальної власності України.

Зростаюча роль й значення інтелектуальної діяльності та інтелектуальної власності потребує підвищення ефективності їх правової охорони і захисту, які є запорукою успішної професійної діяльності.

30 жовтня 2024 р. викладачі кафедри кібернетики і прикладної математики проф. М. Семко та доценти О. Ярова та Л. Скасків, Д. Терменжи та кафедри публічних фінансів проф. О. Гордей та В. Мартиненко, доценти Г. Скрипник, А. Буряк та О. Новицька факультету фінансів та цифрових технологій на чолі з проф. Н. Давиденко, аспіранти та докторанти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спецільності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок та здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 014 «Середня освіта: (за предметними спеціальностями» на запрошення колег долучилися до практичної лекції к. е. н., доцента, Начальника відділу інтелектуальної власності та трансферту технологій Хмельницького національного університету Юрія Кравчика.

Під час лекції Юрій Васильович розповів про сучасне авторське право, суміжні права та захист прав інтелектуальної власності. Лектор зазаначив, що автopcькe пpaвo y cyчacнoмy cвіті cлyгyє вaжливим інcтpyментoм зaxиcтy інтeлeктyaльнoї влacнocті. Цe пpaвoвий мexaнізм, який peгyлює відhocини між ocoбaми y cфepі викopиcтaння і cтвopeння твopів y гaлyзяx культypи, літepaтypи тa науки. Автopcькe пpaвo cтaє ocoбливo вaжливим, кoли виникaють конфліктні cитyaції, нaпpиклaд: використання твopy бeз згoди aвтopa; непpaвильнa aбo відcyтня вказівка aвтopcтвa; oтpимaння пpибyткy тpeтіми ocoбaми з викopиcтaнням твopy бeз відпoвідниx дoзвoлів.

Далі лектор на конкретному прикладі продемонстрував подачу заявки до Укрпатенту на отримання авторського права на твір та пояснив алгоритм подання заявки на реєстрацію авторського права.

На завершення зустрічі викладачі кафедри та здобувачі вищої освіти щиро подякували пану Юрію за цікаву лекцію та запросили до подальшої співпраці.