10 грудня 2024 року в рамках співпраці та проведення гостьових міжнародних лекцій, відбулася лекція почесного професора Університетського коледжу Лондона, Великобританія, Роуз Лаккін на тему: «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні» для науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти Державного податкового університету і Національного університету фізичного виховання і спорту України, в якій взяли активну участь науково-педагогічні працівники кафедри кібернетики та прикладної математики, а також здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 014 «Середня освіта (за предметними спеціальностями)».
Учасники лекції дізналися про сутність поняття «штучний інтелект», історію створення і довгий шлях вдосконалення технологій штучного інтелекту від класичного символічного штучного інтелекту (GOFAI) до сучасних великих мовних моделей (LLM), таких як чат GPT, ознайомилися з особливостями сучасного генеративного штучного інтелекту.
Лектором було наведено класифікацію технологій штучного інтелекту, підкреслено, що технології штучного інтелекту змінюють освітній ландшафт, надаючи широкі можливості їх використання, та, разом з цим, створюючи певні ризики. Було підкреслено, що використання штучного інтелекту у освіті має три основні напрямки: штучний інтелект як інструмент навчання, штучний інтелект для підвищення людського інтелекту, штучний інтелект як об’єкт навчання.
Загалом, слухачі отримали глибше розуміння сутності технологій штучного інтелекту та особливостей їх використання в освіті, мали можливість познайомитися з книгою Роуз Лаккін «Етичні основи використання штучного інтелекту у освіті».
На завершення лекції викладачі та здобувачі вищої освіти щиро подякували почесному професору Університетського коледжу Лондона Роуз Лаккін за цікаву лекцію та запросили до подальшої співпраці. Щиро дякуємо всім, хто долучився до он-лайн заходу!