20 лютого 2024 року кафедрою іноземних мов було проведено міжнародну гостьову лекцію німецькою та англійською мовами.

Здобувачі вищої освіти різних спеціальностей, зокрема майбутні перекладачі, мали змогу зустрітися онлайн із кандидатом педагогічних наук, доцентом Мирославою Вахнован. Мирослава Миколаївна працює радницею та перекладачкою у справах біженців у  Федеральній Землі Гессен.

Протягом лекції пані Вахнован ділилася практичним досвідом проживання та роботи у Німеччині, розповіла студентам про специфіку синхронного перекладу у різних ситуаціях, адже вона зазначила, що нещодавно перекладала під час пологів!

Окрім цього Мирослава Миколаївна  присвятила увагу наступним темам: медицина, транспорт та відпочинок у Німеччині. Студенти прослідкували тут багато відмінностей між життям в Україні та Німеччині: дехто із студентів, так само як і лектор, проживає наразі у різних містах Німеччини, тому кожен робить власні висновки щодо переваг чи недоліків проживання у країні.

Окремо слухачів зацікавила тема німецьких фестивалів та вуличних музикантів, лектор демонструвала фото та відео декількох карнавалів, зазначивши, що ця традиція є дуже міцною у німецькій культурі.

Щоб кожен присутній гість мав змогу зрозуміти лекцію пані Вахнован, даний захід модерувала старший викладач кафедри іноземних мов Альона Чорна. Альона Ігорівна тезисно перекладала усі пункти лекції англійською мовою, що були висвітленні протягом зустрічі.

Щиро дякуємо пані Вахнован за цікаву та змістовну лекцію та чекаємо на зустріч під час наступних наукових заходів.