Викладачі та аспіранти Податкового університету взяли участь у відкритому дослідницькому семінарі Національного банку України

На заході старший науковий співробітник Національного банку Словаччини Алеш Маршал виступив із презентацією "Рецепти для монетарної політики в умовах високої інфляції" на основі свого дослідження щодо наслідків ціноутворення Кальво у нелінійному світі.

Тезово:

  • Якщо компанія не буде пристосовуватися до рівня інфляції, то вона потрапляє в інфляційну спіраль.
  • Наведені емпіричні докази цінової дисперсії: Bernanke (2007), Coibion (2018), Albagli (2022).
  • Інфляція впливає на споживання невизначеним чином (Mankiw, Reis and Wolfers 2004, Weber 2022).
  • Велика кількість досліджень підтверджують той факт, що ціни дуже повільно підлаштовуються до нових економічних умов. Компанії, які вчасно не підлаштовуються до змін на ринку зазнають збитків.
  • Виділено наступні моделі ціноутворення: модель ціноутворення типу Кальво; модель ціноутворення Тейлора; модель ціноутворення Ротемберга; модель ціноутворення за фіксованою вартістю, раціональної неуважності, інформаційного тертя, грошей у функції корисності.
  • Інфляція запускає спіраль цінової дисперсії.
  • У доповіді подана модель розв'язання проблеми. Наведена нова кейнсіанська модель з формулами для домогосподарств, компаній та монетарної політики. Існує декілька статей про монетарну політику, які використовують описану вище модель (Anderson 2010, Leith 2014, Miao and Ngo 2019), але жодна з цих статей не звітує про проблеми зі стабільністю.

Макрофінансова модель: спіраль цінової дисперсії є актуальною та кількісно вираженою у часто використовуваних рамках моделювання процентних ставок (Rudebush and Swanson 2012).

До заходу долучилися викладачі та аспіранти Факультет фінансів та цифрових технологій, зокрема,

завідувач кафедри фінансових ринків та технологій, д.е.н., професор Юлія Коваленко, д.е.н., професор Олена Береславська, аспіранти ОНП "Фінанси, банківська справа та страхування" Тетяна Леснік і Віктор Дубенков.