5 червня 2024 року у змішаному форматі відбулося обговорення освітньо-професійної програми «Економіки міста та регіону».
Гаранта ОПП «Економіка міста та регіону», завідувача кафедри, к.е.н. доцента М. О. Скорик, яка повідомила, що згідно Положення про розробку, затвердження, моніторинг та припинення освітніх програм в Державному податковому університеті від 31.08.2022 № 782, ми запросили на засідання кафедри здобувачів вищої освіти та стейкхолдерів для публічного обговорення змісту освітньо-професійної програми «Економіка міста та регіону».
На засіданні були присутні зацікавлені здобувачі вищої освіти, представники студентського самоврядування, випускники даної освітньої програми, стейкхолдери та науково-педагогічні працівники кафедри, декан факультету податкової справи, обліку та аудиту.
Зі вступним словом виступив декан факультету податкової справи, обліку та аудиту, д.е.н., професор Краєвський Володимир Миколайович, який акцентував увагу на необхідності посилення наукової складової в освітньо-професійній програмі другого (магістерського) рівня вищої освіти «Економіка міста та регіону».
В обговоренні виступив також Цвігун Владислав Леонідович, заступник голови Бучанської районної державної адміністрації Київської області, надав схвальний відгук на освітню програму, звернувши увагу на підвищену потребу у фахівцях, здатних: по-перше, ефективно управляти економічними процесами у міських агломераціях; по-друге, здійснювати розробку та реалізацію економічних стратегій розвитку територій; по-третє, розробляти та впроваджувати інноваційні підходи до управління економічними процесами, зокрема у сфері залучення інвестицій, розвитку підприємництва, модернізації інфраструктури та підвищення ефективності використання ресурсів на засадах сталого розвитку.
Романік Оксана Володимирівна, голова Громадської організації «Інститут сталого розвитку громади», надала схвальні відгуки запропонувала сконцентрувати увагу вибору власної траєкторії дослідження для магістрів, зокрема, у напрямі сталого розвитку.
Богдан Святослав Володимирович, економіст ТОВ «ПК «Зоря Поділля» окреслив сильні сторони освітньої програми, які сприяють формуванню у здобувачів професійних навичок і компетентностей про економічний механізм управління містом (громадою, територією).
Усик Антон Олександрович, здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня ОПП «Економіка міста та регіону» 2022 року вступу, подякував науково-педагогічним працівникам за їх роботу та підтримав пропозицію рецензентів щодо включення до дисциплін більш практичних, сучасних дисциплін, які б сприяли підвищенню професійних компетентностей здобувача. На думку Антона, оновлена ОПП дозволить розширити коло контекстів для здійснення різних видів професійної діяльності випускників, як на підприємствах (організаціях, установах) так і в органах місцевого самоврядування.
Ткачук Олег Сергійович, здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня ОПП «Економіка міста та регіону» 2023 року вступу, наголосив, що невід’ємною складовою навчання є постійне проведення тренінгів – занять із залученням практиків, експертів, управлінців, такі зустрічі для нас організовували у I семестрі 2023/24 н.р., навіть з іноземними гостьовими лекторами, однак хочеться більше таких зустрічей в офлайні, в той же час він розуміє, що ситуація в країні складна і впливати на ці процеси важко.
Скорик Марина Олегівна, к.е.н., доцент, гарант ОПП «Економіка міста та регіону» узагальнила всі рекомендації щодо удосконалення ОПП, запевнила, що пропозиції будуть враховані в оновленій редакції освітньо-професійної програми, та зачитала рецензію-відгук Київського міського голови Віталія Кличка.
За результатами обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Економіка міста та регіону» за спеціальністю 051 «Економіка» зі стейкхолдерами та здобувачами вищої освіти було прийнято рішення врахувати зауваження та пропозиції у подальшій роботі.