20 жовтня 2022 року колективом кафедри економічної політики було організовано та проведено науковий семінар на тему: «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах : теорія та практика».

З цікавими доповідями виступили науково-педагогічні працівники кафедри економічної політики:
- Максименко І.А., к.ф.н., професор кафедри економічної політики;
- Скорик М.О., к.е.н., доцент кафедри економічної політики.
Доповідачі відзначили, що специфіку формування та розвитку територіальних громад,    їх конкурентні переваги та механізми управління ними розкривають     три основні групи економічних теорій:
-  теорії  місцевого (локального) економічного розвитку;
- теорії територіальної організації влади (місцевого  управління або публічної влади);
- теорії  фінансової децентралізації.
Акцентували увагу на тому, що високі параметри якості життя громадян та рівні розвитку економік найбільш розвинутих країн світу спричинені, зокрема, порівняно високим рівнем децентралізації та деконцентрації, тобто значним обсягом повноважень та відповідних ресурсів для їх реалізації, переданих (делегованих) державами на «регіональний» та «місцевий» рівні управління.
Присутні долучилися до обговорення та дискусії актуальних питань щодо економічного розвитку теристоріальних громад.