Сьогодні як ніколи важливо, щоб здобувачі освіти отримували не лише теоретичні знання. Практичні навички, особливо через спілкування з провідними фахівцями галузі, мають вирішальне значення.

23 жовтня 2024 року на кафедрі митної справи та товарознавства (Кафедра митної справи та товарознавства) ННІ економічної безпеки та митної справи (ННІ економічної безпеки та митної справи) відбулася чергова зустріч здобувачів освіти й науково-педагогічних працівників з представниками Енергетичної митниці (Енергетична митниця). Цього разу учасники заходу мали унікальну можливість прослухати лекцію на тему «Контроль країни походження товарів», яку прочитав Тарас ШЕПІТЬКО, начальник відділу класифікації товарів та митно-тарифного регулювання управління митних платежів, контролю митної вартості та митно-тарифного регулювання ЗЕД Енергетичної митниці.

Чому це важливо? Визначення походження товарів – ключова частина торговельних правил. Від країни походження товару залежить ступінь оподаткування товарів, переміщуваних через митний кордон, застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, заборон та/або обмежень, а також забезпечення обліку цих товарів у статистиці зовнішньої торгівлі. Правильне визначення країни походження товарів гарантує достатній захист національного ринку від товарів, що ідентифікуються за походженням як загрозливі для національного товаровиробника чи небажані в рамках торговельно-інтеграційних орієнтирів національної економіки.

Щиро дякуємо Енергетичній митниці за активну участь у підготовці висококваліфікованих фахівців.  Готуємо разом майбутніх лідерів у галузі митної справи!