З 6 по 18 жовтня 2024 року професор кафедри економіки та економічної безпеки ННІ економічної безпеки та митної справи Дмитро ЛАЗОРЕНКО взяв участь у робочій поїздці делегації Українського Кластерного Альянсу (УКА) до Чеської Республіки та Норвегії на запрошення уряду Чехії. Основною метою візиту було зміцнення міжнародної співпраці у сфері інновацій, кібербезпеки, циркулярної економіки та розвитку бізнесу.

08 жовтня 2024 року – Відкриття виставки BVV Trade Fairs Brno Exhibition Center

Делегація УКА взяла участь у відкритті виставки BVV Trade Fairs у Брно. Під час заходу обговорювалися ключові інноваційні рішення у бізнесі та технологіях, а також можливості для співпраці з європейськими партнерами. Українські розробки, представлені на виставці, викликали значний інтерес серед європейських інвесторів.

09 жовтня 2024 року – Відкриття офісу УКА в Брно та співпраця з Brno University of Technology

Урочисте відкриття офісу Українського Кластерного Альянсу в Брно стало важливою подією для зміцнення зв’язків із європейськими партнерами. Того ж дня делегація відвідала Brno University of Technology, де відбулася зустріч із представниками факультету електроніки та комунікацій. Особливий інтерес викликали кібербезпека та blockchain-технології. Також делегація відвідала лабораторію Vodafone, де презентували новітні рішення в галузі криптографії.

11-14 жовтня 2024 року – Візит до Норвегії: NUCC, Innovation Norway, NCCE та SINTEF

11 жовтня делегація відвідала офіс Норвежсько-Української Торгово-промислової палати (NUCC) в Осло, де обговорювались перспективи співпраці між Україною та Норвегією. Представники делегації зустрілися з Innovation Norway, що відкриває нові можливості для підтримки стартапів та інноваційних проєктів. Під час візиту до Норвезького Центру Циркулярної Економіки (NCCE)

14 жовтня обговорювались питання сталого розвитку, циркулярної економіки та управління відходами. Ця співпраця дозволить застосувати передові норвезькі практики в Україні. Того ж дня відбулася зустріч з представниками SINTEF, одного з провідних науково-дослідних інститутів Норвегії. Делегація ознайомилась із сучасними рішеннями в галузі управління будівельними відходами.

Візит став важливим кроком у зміцненні міжнародної співпраці та обміну досвідом у галузі кібербезпеки, циркулярної економіки та інновацій.