к.ю.н., доцент, доцент кафедри Чигрина Галина Леонідівна
Чигрина Галина Леонідівна
Посада: доцент кафедри правоохоронної діяльності
Науковий ступінь: кандидат юридичних наук
Вчене звання: доцент
Профіль у Google Академії: https://scholar.google.com.ua/citations?view_op=list_works&hl=ru&user=_92aNc8AAAAJ
ORCID ID: https://orcid.org/0000-0002-4546-0145
У 1985 закінчила Харківський юридичний інститут ім. Ф.Е. Дзержинського (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) за спеціальністю «Правознавство».
З 1985 по 2000 працювала в правоохоронних органах, має понад п'ятнадцять років стажу практичної роботи в різних рівнів слідчих підрозділах МВС та ДПС (ДФС), зокрема – на посадах слідчих, керівників слідчих підрозділів, полковник податкової міліції у відставці.
У Державному податковому університеті працює з червня 2000 року. Обіймала посади начальника кафедри, професора, наразі – доцент кафедри.
У 2004 захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність на тему: «Джерела доказів у кримінальних справах про ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів».
У 2005 присвоєно вчене звання доцента кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національної академії ДПС України.
Працює над дисертаційним дослідженням на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
Підвищення кваліфікації та стажування:
- Вдосконалення паралельних фінансових розслідувань (Державний заклад післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу», 2018).
- Приватна детективна (розшукова) діяльність (Профільний Центр Приватної Безпеки, 2018).
- Отримала сертифікат спеціаліста з розслідування шахрайств з фінансовими ресурсами (Академія економічних злочинів, Поліція Лондон Сіті, Велика Британія, 2019).
- Покращення роботи правоохоронних органів під час паралельних фінансових розслідувань в Україні (Державний заклад післядипломної освіти «Академія фінансового моніторингу», 2020).
- Методологія підготовки фахівців у сфері забезпечення економічної безпеки держави (Національна академія педагогічних наук України, ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Центральний інститут післядипломної освіти, 2020).
- Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів (Центр забезпечення якості освіти НаУКМА, 2021).
- Цифрові інструменти та бази даних: від теорії до практики» (Інститут соціогуманітарної політики, 2025)
- Європейські практики наукової досконалості в цифрову еру (Програма ERASMUS + Європейської комісії, у рамках проєкту Кафедра Жана Моне «Зміцнення лідерства та спроможності ЄС у сфері науки та інновацій», 2025)
- Тренінг викладачів «Освіти миру HWPL» (Департамент глобальних комунікацій та ЕКОСОР ООН, 2025)
Сфера наукових інтересів:
- кримінальний процес,
- криміналістика,
- теорія доказів,
- міжнародне співробітництво під час кримінального провадження,
- фінансові розслідування,
- правоохоронна діяльність.
Наукова діяльність:
авторка та співавторка понад 200 наукових та навчально-методичних праць, в т.ч. чотирьох колективних монографій: «Доказування при розслідуванні податкових злочинів» (2002); «Джерела доказів у кримінальних справах про ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів» (2006); «Правове забезпечення захисту економічних інтересів держави. Теоретико-прикладне дослідження» (2020); «Challenges of legal science and education: an experience of EU countries and introduction in Ukraine» (2020); семи навчальних посібників (у співавторстві): «Дізнання та слідство. Збірник нормативних документів» (2003); «Дізнання та досудове слідство по податкових злочинах» (2003); «Провадження дізнання та досудового слідства підрозділами податкової міліції» (2006); «Перевірка заяв та повідомлень про злочини, передбачені статтями 212, 212-1 та 207 КК України» (2008); «Організаційно-правові основи діяльності слідчих підрозділів податкової міліції» (2010); «Виявлення і перевірка порушень податкового, валютного та пенсійного законодавства» (2010); «Письмові процесуальні документи досудового розслідування податкових злочинів: практикум» (2016); методичних рекомендацій (у співавторстві): «Фінансові розслідування у сфері протидії легалізації злочинних доходів в Україні» (2017); 22 статті у фахових виданнях, понад 50 апробаційних та науково-популярних публікацій з наукової та професійної тематики.
Навчальні дисципліни, що викладає:
- «Правоохоронна діяльність: міжнародний досвід»,
- «Інформаційно-аналітичні та організаційні методи фінансових розслідувань»,
- «Організація взаємодії суб'єктів досудового розслідування»,
- «Досудове розслідування фінансових правопорушень»,
- «Процесуальні документи досудового розслідування фінансових правопорушень».
Нагороди:
- подяка голови ДФС України за зразкове виконання службових обов’язків, особисту ініціативу, наполегливість, відданість справі з нагоди 23 річниці створення ФПМ (Наказ ДФС України від 28.05.2020 № 560-о)
- подяка проректора з питань підготовки кадрів податкової міліції – начальника ФПМ за добросовісну і сумлінну працю, високу професійну майстерність, значний особистий внесок у розвиток університету та з нагоди дня податкової міліції (05.02.2021 р.)
- медаль «За службу Україні» № 2485 з нагоди 24 річниці створення ФПМ (Всеукраїнське об’єднання громадян «Звитяга» – наказ від 01.06.2021 № 06)
- подяка Ірпінського міського голови з нагоди Дня працівників освіти (жовтень, 2022 рік)
- подяка Голови ДПС України з нагоди Дня працівників освіти (жовтень, 2023 рік)
- Грамота за сумлінну працю та високий професіоналізм з нагоди Дня працівника освіти (жовтень, 2024 року)
Контакти:
кабінет – D703, e-mail: