У рамках закордонної допомоги з розвитку Чехія пропонує урядові стипендії для навчання на магістратурі або докторантурі у закладах вищої освіти країни.

Перед початком навчання на відповідній навчальній програмі чеською мовою в університеті абітурієнти можуть отримати стипендію на однорічне навчання на підготовчому курсі в Інституті мовних та підготовчих студій Карлового Університету. Загалом кандидатам та кандидаткам з України на 2025/2026 академічний рік пропонується 20 стипендійних місць – 13 чеською мовою та 7 англійською мовою.

Кандидати та кандидатки з України запрошуються до подання на наступні пріоритетні напрямки:

• технічні спеціальності (енергетика, машинобудування, виробництво та обробка, транспорт);
  • математика та статистика;
  • інформатика;
  • кібербезпека;
  • економіка та фінанси;
  • хімія;
  • сільське господарство;
  • екологія.

Де? Чехія

Фінансування:

Стипендія покриває навчання, а також базові витрати, пов’язані з перебуванням та навчанням у Чеській Республіці. Наразі розмір стипендії, що виплачується студентам, які навчаються на магістерських програмах, становить 16 000 чеських крон на місяць, тоді як розмір стипендії, що виплачується докторантам, становить 17 000 чеських крон на місяць. Витрати на проживання, харчування та громадський транспорт покриваються стипендіатами коштом стипендії.

Вимоги:

• до навчання запрошуються українці для здобуття ступеня магістра чи доктора;
  • знання чеської або англійської мови;
  • гарна успішність.

Детальніша інформація тут

Подати заявку.

За консультаційною допомогою звертайтеся до відділу міжнародних зв’язків Державного податкового університету:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.