Європейський парламент пропонує два види стажування: стажування в Секретаріаті (стажування Шумана) і стажування з членами Європейського парламенту.

Стажування в Секретаріаті – стажування Шумана

Стажування Шумана оплачується і може проходити в одному з офіційних місць роботи Європейського парламенту – у Брюсселі, Люксембурзі та Страсбурзі – або в офісах зв’язку в державах-членах.

Ці стажування названі на честь Роберта Шумана, одного з головних архітекторів проекту європейської інтеграції, відповідального за понад 70 років миру та процвітання в Європі. Він запропонував об’єднати французьке та німецьке виробництво вугілля та сталі в Європейське співтовариство вугілля та сталі, перше з Європейських співтовариств, яке розрослося до Європейського Союзу. 

Стажування Шумана покращить Вашу освіту та професійну підготовку. Це дасть Вам уявлення про роботу інституцій ЄС і Європейського парламенту, важливого форуму для прийняття рішень і політичних дебатів на рівні ЄС.

Стажування Шумана проводиться в різноманітних галузях, таких як внутрішня та зовнішня політика ЄС, фінанси, право, багатомовність, адміністрація, інфраструктура та логістика, комунікація чи ІТ.

Кандидати на стажування Шумана повинні:

  • бути віком від 18 років;
  • бути громадянами держави-члена Європейського Союзу або країни-кандидата на вступ (можна також запропонувати дуже обмежену кількість стажувань громадянам інших країн);
  • мати диплом про вищу освіту;
  • досконало знати одну з офіційних мов ЄС і дуже добре знати другу (громадяни країн, що не є членами ЄС, повинні мати дуже хороші знання англійської, французької або німецької мов);
  • не працювати або не користуваися будь-яким іншим типом стажування більше двох місяців поспіль в інституції, органі чи агентстві ЄС;
  • не здійснили навчальний візит в Секретаріаті Європейського Парламенту за шість місяців до початку стажування.

Щоб подати заявку, відвідайте сторінку заявки на стажування.

Стажування Шумана присуджується на п'ять місяців :

  • Термін стажування: 1 березня-31 липня
  • Дедлайн подачі заявки: 31 жовтня

Стажування у депутатів Європейського парламенту

Члени Європейського парламенту можуть пропонувати оплачувану практику у своїх офісах в Брюсселі (або Страсбурзі) на основі угоди з Європейським парламентом.

Стажування покращить Вашу освіту та професійну підготовку. Це дозволить Вам краще зрозуміти методи роботи депутатів Європарламенту.

Члени Європарламенту можуть проходити стажування в різноманітних сферах. Член парламенту, який призначає стажування, призначить конкретні завдання, які необхідно виконати під час стажування.

Члени парламенту вільно обирають своїх стажерів. Однак кандидати повинні відповідати таким критеріям:

  • бути віком від 18 років;
  • бути громадянами держави-члена Європейського Союзу або країни-кандидата. Незважаючи на це, члени можуть пропонувати стажування громадянам третіх країн за умови, що вони відповідають візовим вимогам;
  • отримати атестат про закінчення середньої школи, що відповідає рівню, необхідному для вступу до університету, або пройти навчання на вищому або технічному курсі еквівалентного рівня, або отримати університетський диплом;
  • досконало володіти однією з офіційних мов Європейського Союзу;
  • не бути учасником трудового договору або будь-яких трудових договірних відносин під час стажування;
  • не проходив попереднє стажування у депутата, а також раніше не працював парламентським помічником члена, місцевого чи акредитованого.

Щоб подати заявку, необхідно зв’язатися безпосередньо з депутатами Європарламенту.

Тривалість стажування становить від шести тижнів до п’яти місяців поспіль і визначається членом парламенту, який призначає стажування. Він може початися в будь-який час року.

Стажерам надається щомісячна дотація в розмірі від 912 до 1495 євро за повний робочий день.

Детальна інформація про грантову можливість за посиланням.

За консультаційною допомогою звертайтеся до відділу міжнародних зв’язків Державного податкового університету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.