Державний департамент США, Бюро у справах освіти і культури, Офіс програм обміну приватного сектору та Американські Ради з міжнародної освіти раді оголосити про відкриття анкети для участі в програмі “BridgeUSA: Програма обміну для українських викладачів”.

“BridgeUSА: Програма обмінів для українських викладачів” сприятиме розбудові взаємозв’язків між українськими та американськими викладачами та науковими працівниками з метою спільних досліджень, обміну педагогічним досвідом, розвитку навчальних курсів, а також публікування наукових праць. Довготерміновою ціллю проєкту BridgeUSA є допомога українським університетам у підготовці фахівців, критично необхідних для відбудови та відновлення країни, шляхом побудови міцної та продуктивної співпраці з інституціями вищої освіти США.

Викладачі, що братимуть участь у програмі, співпрацюватимуть із колегами-менторами з університетів США, з котрими спільно напрацьовуватимуть індивідуалізовані програми. Ці програми будуть націлені на підтримку учасників як дослідників та освітян, що прагнуть зміцнити потенціал України для відбудови.

“BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів” передбачає візити учасників до університетів США тривалістю 1 місяць, під час якого українські викладачі та викладачки, спільно з колегами-менторами з США, зможуть здійснювати наукові дослідження, спостерігати за проведенням занять з їхньої дисципліни, розробляти нові курси чи матеріали до курсів, проводити презентації та лекції, досліджувати адміністративні політики та академічну культуру університетів США, а також відвідувати конференції з тематики їхніх академічних галузей. Більшість українських викладачів здійснюватимуть візити впродовж осіннього семестру 2024 року. В окремах випадках, викладачі зможуть поїхати у приймаючі інституції навесні чи влітку 2024 року. 

Очікується, що викладачі та викладачки після повернення в Україну, збагативши свій досвід у сфері викладання та проведення досліджень, зможуть допомогти вирішити труднощі, з якими зіткнулися українські освітні інституції у зв’язку з війною, та підсилити зусилля України у відбудові. В рамках зусиль, спрямованих на підтримку ревіталізації України.

Програма BridgeUSA має на меті сприяти взаєморозумінню, підсилити академічні зв’язки та контакти між професійними спільнотами у Сполучених Штатах Америки та Україні.

Викладачі таких академічних галузей можуть брати участь у конкурсі: сільськогосподарські технології, вирішення конфліктів та досліджень миру, інженерія, інформаційні технології, ментальне здоров’я, педагогіка, та містобудування.

Взяти участь у конкурсі мають право кандидати, які:

• є громадянами України та проживають на території України на момент подання анкети;

• є викладачами або науковими співробітниками, що працюють на повну зайнятість, та мають щонайменше два роки досвіду роботи в університеті;

• вільно володіють розмовною та письмовою англійською мовою;

• демонструють бажання повернутися в Україну після завершення візиту;

• мають право отримати неімміграційну візу J-1 для учасників програм обміну з США.

Кінцевий термін подачі анкети — 29 грудня 2023 року.

Подати анкету можна за за посиланням.