12 жовтня 2023 року в режимі он-лайн, науковці Інституту спільно із посадовцями Держмитслужби провели науково-методологічний семінар з обговорення питань виконання НДНТР «Практичні аспекти застосування системи управління ризиками для прийняття рішень щодо проведення пост-митного контролю». У роботі семінару взяли участь представники Департаменту профілювання митних ризиків – Сергій Корчака і Валентина Перепелиця, науковці Інституту – Світлана Капітанець, Олександр Фрадинський, Віталій Туржанський, Сергій Попель та Наталія Шкуренко.

Головуючим на семінарі був директор Департаменту профілювання митних ризиків Сергій Корчака.

Під час науково-методологічного заходу керівник НДНТР, завідувач відділу митної та економічної безпеки Світлана Капітанець ознайомила учасників із ходом роботи над НДНТР, поінформувала про актуальні напрацювання авторського колективу.

Відповідальний виконавець НДНТР Олександр Фрадинський детально зупинився на проєкті змісту роботи та охарактеризував кожен із її підрозділів, також акцентував увагу представників Держмитслужби на орієнтованих наукових і практичних результатах виконання НДНТР.

Сергій Корчака наголосив на необхідності чітко дотримуватися вузькоспеціалізованого напряму дослідження та висловив своє бачення щодо напрацювання кількох варіантів очікуваного практичного результату. Валентина Перепелиця зауважила про особливості тематики роботи.

У ході дискусії представники Замовника висловили своє бачення  та окреслили орієнтири у виконанні НДНТР, а науковці Інституту мали змогу задати запитання з метою конкретизації очікуваного практичного результату в частині дослідження зарубіжного досвіду у контексті застосування системи управління ризиками для прийняття рішень щодо проведення пост-митного контролю.

На завершення семінару, головуючим було підкреслено важливість та корисність проведення заходу та висловлено сподівання, що результати виконання науковцями НДНТР стануть у нагоді фахівцям-практикам.