5 жовтня 2023 року на базі Державного податкового університету, під егідою Міністерства фінансів України, в онлайн-форматі відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему «Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору: проблеми практики та професійної підготовки».

До участі у заході активно долучилися понад 50 учасників – посадові особи Міністерства фінансів України, представники закладів вищої освіти та наукові аналітики.

Податковий університет забезпечив науково-дискусійну платформу щодо обговорення та пошуку сучасних напрямів розвитку актуальних питань пов’язаних з проблематикою круглого столу для 12 провідних закладів вищої освіти України, зокрема: Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана; Державного університету «Житомирська політехніка»; Державного податкового університету; Волинського національного університету ім. Лесі Українки; Ужгородського національного університету; Західноукраїнського національного університету; Національного університету водного господарства та природокористування; Центральноукраїнського національного технічного університету; Миколаївського національного аграрного університету; Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Національного університету «Чернігівська політехніка»; Національного лісотехнічного університету України. Також долучились співробітники інших установ, зокрема Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», УДКС України у Глобинському районі Полтавської області, а також інші зацікавлені особи.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися:

• в.о. проректора з наукової роботи Державного податкового університету О. М. Смірнова;
  • директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, член Ради нагляду за аудиторською діяльністю, доктор філософії Л. В. Гапоненко.

Далі, модератор заходу – професор, д. е. н., головний науковий співробітник відділу дослідження публічних фінансів Науково-дослідного інституту фінансової політики Державного податкового університету С. В. Бардаш, запропонував учасникам перейти до виступів та обговоренню актуальних питань, головними з яких були такі, як:

1. оцінка рівня нормативно-правового регламентування бухгалтерського обліку в державному секторі; ü сучасні проблеми організації та ведення бухгалтерського обліку суб’єктами державного сектору;
  2. напрямки розвитку управлінського обліку суб’єктів державного сектору;
  3. фінансова звітність суб’єктів державного сектору: проблеми складання та їх усунення;
  4. інформаційні технології обліку в державному секторі: рівень запровадження, проблеми використання, перспективи удосконалення;
  5. стан та проблеми підготовки фахівців для бухгалтерських служб суб’єктів державного сектору;
  6. актуальні форми підвищення професійної компетентності бухгалтерів суб’єктів державного сектору.

Також неабиякий інтерес викликали доповіді: професора, д. е. н., д. н. д. у., завідувача кафедри національної безпеки, публічного управління та адміністрування Державного університету «Житомирська політехніка» С. В. Свірко; професора, д. е. н., завідувача кафедри обліку і оподаткування Волинського національного університету ім. Лесі Українки І. Б. Садовської; професора, д. е. н., професора кафедри аудиту Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Ю. Б. Слободяник; професора, д. е. н., гол. наук. співробітника відділу дослідження публічних фінансів науково-дослідного інституту фінансової політики Державного податкового університету С. В. Бардаша; професора, д. е. н., декана факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового університету В. М. Краєвського; професора, д. е. н., професора кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Державного університету «Житомирська політехніка» Л. В. Чижевської; доцента, к. е. н., доцента кафедри обліку і аудиту ДВНЗ «Ужгородський національний університет» М. В. Яцко.

Не меншу зацікавленість та жваве обговорення викликали  виступи інших учасників круглого столу. На завершення цікавого, настільки важливого обговорення питань, пов’язаних з майбутнім бухгалтерського обліку в державному секторі, була висловлена щира надія на те, що побажання та рекомендації професійного товариства, яке складають науковці, освітяни та практики, будуть взяті до уваги на різних щаблях системи прийняття відповідних управлінських рішень.

Підбила підсумки заходу та подякувала учасникам за плідну роботу ‒ директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, член Ради нагляду за аудиторською діяльністю, доктор філософії Л. В. Гапоненко.